Kolejny finalista olimpiady przedmiotowej w THM

 Uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim (THM) – Bartosz Rup został  finalistą  XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej  im. mjr. Marka Gajewskiego ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 ? 1514. Od Cedyni do Orszy ?.

?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego? to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3.000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody, dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz są zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii.

  Po pierwszej części zawodów finałowych, która polega na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu obszernych tematów, Bartosz znalazł się w najlepszej trójce w naszym województwie. Jego praca została oceniona na szóstkę.

– To ogromna przyjemność i satysfakcja pracować z uczniem tak  zainteresowanym historią. Bartosz chętnie słuchał moich wskazówek, zapoznawał się z materiałami. Przygotowanie do olimpiady łączyło się z rozwijaniem jego pasji? – tak sukces ucznia komentuje nauczycielka historii Małgorzata Wawrzkiewicz, która poprowadziła Bartka do finału.

   Bartosz to kolejna ?humanistyczna perełka? odkryta w THM. Już w drugiej klasie zaczął przejawiać zainteresowanie  językiem polskim, historią, wiedzą o społeczeństwie. Wystarczyło tylko odpowiednio pokierować Jego rozwojem i motywować  do odkrywania własnych możliwości.

Bartek 30 kwietnia odebrał Świadectwo Ukończenia  Szkoły  z bardzo dobrymi wynikami i już ma sprecyzowane plany dalszej nauki.

– Jestem spokojna o przyszłość Bartka. Tak ambitna osoba osiągnie swoje cele – mówi wychowawczyni  ucznia Edyta Świątek.  Przed  nim jeszcze egzaminy maturalne  oraz druga część etapu centralnego olimpiady ? życzymy powodzenia , zdobycia tytułu  laureata i  gratulujemy sukcesu!

Print Friendly, PDF & Email