KFC – budowa ruszy jeszcze w tym miesiącu

Już w tym miesiącu mają rozpocząć się prace ziemne związane z budową lokalu sieci KFC w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak udało nam się ustalić, dokumentacja niezbędna do wydania pozwolenia na realizację inwestycji została dopięta.
Przypomnijmy, że nie tak dawno do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla budynku handlowo – usługowego i budynku restauracji wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i pylonem. Teraz pozwolenie zostało wydane, a więc nic nie stoi już na przeszkodzie, aby w Ostrowcu Świętokrzyskim w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec powstała restauracja sieci KFC.

AmRest Holdings SE, do którego należy KFC, powtarza od dawna formułkę: „z zasady nie udzielamy danych na temat procesu poszukiwania nowych lokalizacji. Jeśli pojawią się informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, z pewnością je przekażemy”. Tymczasem, jak udało nam się ustalić, w Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać lokal KFC typu „Drive Thru”.


Wolnostojąca restauracja typu „Drive Thru” sieci KFC, która wybudowana zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, przeznaczona ma być zarówno dla klientów korzystających z sali konsumpcyjnej, na której może znajdować się około 40 osób, jak i dla klientów zamawiających i odbierających zapakowany posiłek bez wysiadania z samochodu. W pierwszym przypadku procedura jest standardowa: klient zamawia wybrany przez siebie posiłek przy ladzie z kasami i przy tej samej ladzie odbiera tacę z przygotowanym posiłkiem, przechodząc do części konsumpcyjnej budynku. W przypadku osób zabierających posiłek do samochodu układ drogowy i oznakowania prowadzą jadącego kierowcę do pierwszego okna, przy którym składa on zamówienie i płaci.
Już od 2015 r. docierały do naszej redakcji informacje, że są osoby zainteresowane uruchomieniem lokalu sieci KFC w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępnie mówiło się o gruntach Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i alei Jana Pawła II, a później o jednej z galerii handlowych, aż wreszcie zapadła decyzja, że lokal mógłby stanąć w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec za stacją benzynową.


KFC to światowa sieć restauracji serwująca dania z kurczaka, pionier restauracji szybkiej obsługi. Od ponad 90 lat, czyli od czasu otwarcia w 1930 r. pierwszej restauracji KFC w Stanach Zjednoczonych, smak kurczaków KFC pozostaje niepowtarzalny dzięki unikalnej, oryginalnej recepturze Colonela Sandersa. Dania w restauracjach KFC przygotowywane są ze świeżego, całego mięsa kurczaka. To restauracje dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość produktu i obsługi, w dobrej cenie. Codziennie około 12 milionów klientów obsługiwanych jest w ponad 25.000 restauracji sieci w ponad 155 krajach na całym świecie. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest – największego, niezależnego operatora sieci restauracji w Europie Środkowej i Wschodniej – który zarządza obecnie siecią ponad 300 restauracji KFC w naszym kraju.
Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://www.kfc.pl/ oraz na FanPage na portalu Facebook: http://www.facebook.com/kfcpolska

Według wstępnych deklaracji jeszcze w tym roku ostrowczanie będą mogli skorzystać z oferty restauracji sieci KFC. 

fot. KFC

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *