Ruszyły prace drogowe na terenie Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Letni czas to dobry moment na inwestycje infrastruktury drogowej, które już ruszyły na terenie Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jakprzyznaje Marek Zaręba, prezes OSM, pomimo niełatwego czasu pandemii, spółdzielnia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, realizuje zadania z zakresu poprawy ciągów komunikacyjnych na osiedlach. Wplanach zostały ujęte roboty na os. Słonecznym, Pułanki, Sienkiewiczowskie i Spółdzielców.

Rozpoczęły się prace na os. Słonecznym. Trwa tam remont chodnika z wymianą na kostkę brukową oraz cząstkowy remont nawierzchni asfaltowej. Koleiny, które powstaływ chodniku na skutek długiego użytkowania oraz niekorzystnych zjawisk pogodowych, a także obniżanie się krawężników, powodowały zatrzymywanie się wody i uniemożliwiały bezkolizyjne poruszanie się  mieszkańców. Położenie nowej nawierzchni całkowicie rozwiąże ten problem.
-Cieszy nas, że wykonywana jest wymiana chodnika. Jesienią i po ulewnych deszczach w niektórych miejscach nie dało się przejść. Stała woda. Często spaceruję z psem i miałem duży problem.
Starsi mieszkańcy też narzekali, bo musieli przechodzić na drugą stronę, pod sąsiedni blok. Jak wyrównają i ułożą kostkę, aż miło będzie przejść. Dziękujemy prezesowi i zarządowi spółdzielni za tak szybką interwencję ?mówił jeden z mieszkańców.
Remonty chodników będą także realizowane na ul. Polnej 66 ?68, Kochanowskiego 8, Kochanowskiego 6 ?8, remont zatoki parkingowej przy ul. Sienkiewicza 66 A, remont opaski wokół budynku z odwodnieniem przy ul. Sienkiewicza 96 i Sienkiewicza 94 oraz remont zejścia do piwnic przy ul. Sienkiewicza 94 i Trzeciaków 2. Remonty obejmują także ciągi pieszo ?jezdne na os. Pułanki ? remont ul. Waryńskiego 53 ? ul. Iłżecka 91, remont chodników os. Pułanki 46, 20,  34, 39, remont zatoki parkingowej na os. Pułanki 22 i 39 oraz remont koryt odwadniających wokół garaży os. Pułanki 62 ?65. W ramach zadania zostaną także utwardzone miejsca pod pojemniki na odpady we wskazanych wcześniej punktach. OSM na remonty nawierzchni przeznaczyła blisko 600 tysięcy. Dzięki tym pracom poprawi się komfort życia mieszkańców i bezpieczeństwo komunikacyjne na osiedlach Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Już niebawem mieszkańcy os. Słonecznego 4 ?9 będą mogli korzystać także z wyremontowanego parkingu, gdzie prace zmierzają ku końcowi. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ruszyły prace drogowe na terenie Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

  • 9 lipca 2021 at 13:19
    Permalink

    Bardzo to wszystko cieszy 🙂 ake zapraszam OSM pod blok Starokunowska 1/7a, Trylinka jeszcze od powstania blokow, zwlekajmy z remontem a zaraz będzie ten teren pod ochrona zabytków !?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.