Bedzie centrum usługowo – handlowe przy ul. Bałtowskiej. Co w nim? Podpowiedz!

Ofensywa Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na rynku budownictwa jednorodzinnego sprawia, że coraz częściej w sąsiedztwie grup nowych domów lokują się inicjatywy gospodarcze.
Pisaliśmy już o tym, że przy ulicy Krzemiennej otworzy się przedszkole, nie tak dawno uruchomiła się też ?Biedronka?. Tymczasem naszych czytelników interesuje co buduje się u zbiegu ulic Bałtowska i Jana Milewskiego?
– Owa inwestycja jest realizowana z zamiarem umiejscowienia w tej dynamicznie rozwijającej się części naszego miasta obiektu handlowo ? usługowego, służącego zarówno mieszkańcom pobliskiego osiedla domów jednorodzinnych, jak i klientom podróżującym w stronę ościennych miejsc zamieszkania, jak i atrakcji turystycznych, jak Krzemionki i Bałtowski Kompleks Turystyczny- wyjaśnia nam radca prawny Piotr Składanowski
w imieniu FPHU PUBLIMA Grzegorz Lichota. Obecnie plany inwestora przewidują lokalizację w budowanym obiekcie na pow. ok. 600m kw. sklepu spożywczo ? przemysłowego sieci TOP MARKET PUBLIMA z, jak to ma miejsce w innych tego typu placówkach, stoiskiem mięsno- wędliniarskim wyrobów PUBLIMA LIPSKO i innych renomowanych marek tej branży.
Jak słyszymy, co do pozostałej części tj. dwóch lokali o pow. 250 m kw. i 350 m kw. trwają wstępne rozmowy z przyszłymi najemcami. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone. Inwestornie wskazuje jakie branże będą preferowane. Może nasi czytelnicy podpowiedzą, jakiego rodzaju działalność byłaby najchętniej widziana przez ostrowczan. Może lokal gastronomiczny w tej części miasta byłby dobrą ofertą, może apteka, może sklep branży
ogrodniczej? Zachęcamy wszystkich do dyskusji, a chętnych przedsiębiorców do kontaktu i podjęcia rozmów o współpracyzachęca przedstawiciel inwestora.
Przypomnijmy, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski stała się regionalnym liderem w oferowaniu działek pod budownictwo jednorodzinne, sprzedawanych w ramach regularnie ogłaszanych przetargów. Na przestrzeni ostatnich sześciu lat zostało wydanych 430 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Głównymi atutami sprzedawanych przez miasto nieruchomości jest ich położenie w obszarach zurbanizowanych, z dogodną obsługą komunikacyjną oraz uregulowaną sytuacją prawną i planistyczną, ale także bezpieczne i przejrzyste zasady sprzedaży, przy naprawdę konkurencyjnych cenach. Przedstawiona oferta skierowana jest do wszystkich osób, które zamierzają nabyć nieruchomość w celu wybudowania własnego domu, bądź celach inwestycyjnych, towarzyszących zabudowie mieszkaniowej.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Bedzie centrum usługowo – handlowe przy ul. Bałtowskiej. Co w nim? Podpowiedz!

 • 20/07/2021 at 10:05
  Permalink

  obecnie w Ostrowcu brak porządnego sklepu z dywanami czy innymi wykładzinami na podłogę – gdy z naszego miasta wyniósł się radomski M… obok MiniMala , brak sklepu z tej branży ale z materiałami wyższego gatunku bo sztuczne i badziewiaste wykładziny czy dywany są w Castoramie,na Targowicy w Domi czy w mniejszych prywatnych sklepikach – człowiek raz na kilka lat chciałby wyposażyć swój dom czy mieszkanie w artykuły wyższego sortu a nie w tanie mało gustowne z krótkim terminem użytkowania

  Reply
 • 21/07/2021 at 08:36
  Permalink

  Myślę, że w tej części miasta brakuje multisalonu z usługami medialnymi. Wzorem innych miast, byłyby siedziby wszystkich operatorów telefonii kom. (a nie jednego), gdzie za jednym razem można skonfigurować usługi internetowe, TV i pochodne. Musimy stąd jeździć do innych części miasta i stać w długich kolejkach.

  Reply
 • 21/07/2021 at 09:40
  Permalink

  W tej części miasta taka inwestycja nie jest potrzebna,to miało być osiedle domków,jak się wszędzie chwali prezydent,a nie sklepów, czy ktoś zapytał mieszkańców osiedla,nie liczy się tylko interes

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *