Jak zmienia się Targowisko Miejskie?

Targowisko Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim jest jednym z najchętniej odwiedzonych miejsc nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu, ale także lipskiego, zwoleńskiego, opatowskiego, czy sandomierskiego.
Targowisko Miejskie jest obecnie miejscem realizacji dwóch dużych inwestycji infrastrukturalnych. Pierwsza z nich sprowadza się do utwardzenia placu targowego o powierzchni 10.155 m kw., wykonania nawierzchni z kostki brukowej – gr 8 cm, wydzielenia stanowisk handlowych o wymiarach 3×6 m (około 340 stanowisk), instalacji oświetlenia (montaż 17 aluminiowych słupów oświetleniowych wysokości 11 m z jednym lub dwoma wysięgnikami łukowymi, montaż 23 opraw oświetleniowych ze źródłem światła LED), budowy instalacji wewnętrznej odwodnienia placu targowego o łącznej długości 218,8 mb, wraz ze studzienkami i wpustami.
Na tym nie koniec, bowiem obok mającego zmienić swój wizerunek hektarowego placu, w ramach innego zadania powstanie parking na 129 miejsc, co zdecydowanie poprawi komfort handlu w tym miejscu. To element budowy łącznika ulic Furmańskiej i L.Chrzanowskiego, który zrewolucjonizuje układ komunikacyjny w tej części Ostrowca Świętokrzyskiego.
– Jesteśmy na etapie reorganizacji placu targowego – mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Mariusz Kosiarz. Najważniejszą informacją dla kupujących i sprzedających jest fakt, że po zakończeniu remontu nawierzchni, handlujący wrócą na swoje miejsca. Dotychczasowe lokalizacje zostały naniesione poprzez system GPS i bardzo dokładnie zostanie odwzorowana poprzednia struktura. Jesteśmy już w połowie realizacji budowy nawierzchni z kostki brukowej i na początku sierpnia oddamy do eksploatacji tę gotową część placów targowych. Osoby, które zostały przeniesione tymczasowo na parking przy ul Słowackiego, będą mogły powrócić na swoje dotychczasowe miejsca. Jestem przekonany, że nasi klienci docenią ogromną poprawę komfortu w trakcie robienia zakupów. Jednocześnie proszę o wykazanie się cierpliwością do czasu całkowitego zakończenia prac budowlanych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.