Elkom Trade: ?Zaczynamy nowy rozdział. Czujemy dumę, radość i ekscytację? (zdjęcia, wideo)

W miniony wtorek w samo południe doszło do oficjalnego otarcia nowej siedziby firmy Elkom Trade w Ostrowcu Świętokrzyski. Nowoczesny zakład produkcyjny zlokalizowany jest obecnie w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym przy ulicy Przemysłowej.

– W tym roku mija pięćdziesiąta rocznica funkcjonowania Elkom Trade w Ostrowcu Świętokrzyskim ? mówi Tomasz Piersa, prezes zarządu spółki. Dotychczas funkcjonowaliśmy przy ulicy Targowej, a dziś mamy okazję budować całkiem nową historię. Otwieramy piękny zakład, który gwarantuje zdecydowana poprawę komfortu pracy, na czym zawsze leżało na sercu. Chcę przyznać, że mamy obecnie najnowocześniejszą przestrzeń produkcyjną, jak i biurową.

Obecnie nową siedzibę Elkom Trade stanowią hala produkcyjna o powierzchni blisko 6000 m kw. oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1400 m. Całość inwestycji kosztowała, przy udziale unijnego wsparcia, wyniosła ponad 22 mln. zł.

Trzeba wiedzieć, że Elkom Trade S.A. posiada 50. letnie doświadczenie w branży obróbki metalu, produkując nowoczesne systemy logistyczno -magazynowe. Do głównych produktów firmy należą pojemniki magazynowe z drutu, nadstawki, rollkontenery, stojaki i stelaże. Przedsiębiorstwo jest pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek i przepiórek. Spółka oferuje również meble sklepowe, warsztatowe oraz systemy ekspozycyjne. Elkom Trade S.A. eksportuje swoje wyroby do ponad stu krajów świata. Systemy logistyczno magazynowe firmy funkcjonują w państwach Unii Europejskiej, USA i Rosji oraz w takich krajach, jak RPA, Meksyk, Izrael, Turkmenistan czy Azerbejdżan.

– Obsługujemy największych światowych gigantów, tj. Coca Cola, Pepsi, Danone, czy Nestle- wylicza prezes Tomasz Piersa. Nowa linia produkcyjna to nowoczesne trzy roboty spawalnicze, maszyny CNC, a także laser, a również obrabiarki i prasy, w sumie 24 nowe maszyny. Na pewno pójdziemy jeszcze dalej w robotykę, to są nieodległe plany. Niech ta dziś oficjalnie otwierana okazała budowla, będzie symbolem nowoczesności, konsekwencji w działaniu i naszego uporu oraz determinacji.

Jak przyznaje prezes Elkom Trade w swym wystąpieniu realizacja inwestycji nie była łatwa, chociażby z uwagi na pandemiczne czasy.

– Dziękuję panu prezydentowi za umożliwienie inwestycji w tej lokalizacji i za wszelką okazaną nam pomoc- mówił prezes Tomasz Piersa. To od przygotowania tych terenów i nabycia ich w przetargu zaczęła się ta inwestycja. Dziękujemy pani staroście za zrozumienie i wsparcie na każdym etapie budowy. Podziękowania należą się również prezesowi SSE ?Starachowice?, a także bankom ING oraz PKO BP oraz firmie ?Centymetry & Milimetry?, które zaprojektowały inwestycję. Ale nade wszystko dziękuję pracownikom naszej firmy Elkom Trade, którzy wśród znoju codziennej pracy, a nawet czasem i łez zbudowali ten piękny pomnik naszych nieograniczonych możliwości.

Prezydent Jarosław Górczyński wspólnie ze starostą Marzeną Dębniak przekazali zarządowi spółki okolicznościową ?podkowę szczęścia?.

– W 2018 w tym miejscu jeszcze w dziewiczym terenie, trzech dżentelmenów podjęło decyzję, aby wystartować w przetargu na nabyć tę działkę- wspominał prezydent Jarosław Górczyński. Był to obszar  nieuporządkowany, na którym stały ruiny zlikwidowanego zakładu. Dziękuję panie prezesie za determinacje, bo w dzisiejszych czasach bycie przedsiębiorcą jest wyzwaniem. Teraz mamy piękny, bardzo nowoczesny zakład, z którego produkty są wysyłane do ponad stu krajów świata właśnie z Ostrowca Świętokrzyskiego, co podnosi naszą markę, jako miasta. Jestem pewien, że to nie koniec, bo energia, która w was jest i zapał, który macie spowodują, że to miejsce nadal będzie się rozwijać.

–  Pamiętam ten obszar, jako porośnięty krzewami i chwastami- mówi starosta Marzena Dębniak. Był to pomysł pana prezydenta, który podjął decyzję o skupowaniu tych terenów tak, aby powstała tu  strefa przemysłowa. Był to pomysł, który kilka lat temu budził zdziwienie niektórych, a dzisiaj się ziścił. Firma Elkom Trade jest najlepszym tego przykładem. Warto było oferować takie tereny pod inwestycje, aby powstawały takie zakłady pracy.

Elkom Trade, była pierwszą firmą zlokalizowaną w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym, później swe biznesy uruchomiły kolejne. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski będzie wkrótce oferować w przetargu kolejną działkę pod produkcje. Co ciekawe od 2 sierpnia br. wraz z oficjalnym otwarciem siedziby Elkom Trade, prze ul. Przemysłową kursują autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *