Modernizacja Środowiskowego Domu Samopomocy ?Przystań?

Trwa modernizacja Domu Samopomocy ?Przystań? na ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym też swoją siedzibę ma Zespół Szkół Specjalnych. Remont jest realizowany w ramach projektu ?Poprawa efektywności energetycznej i zwiększenie udziału OZE w budynkach użyteczności publicznej Gminy Ostrowiec?. Wartość zadania wynosi 2.065.170,00 zł.

– Obiekt w tej chwili przechodzi termomodernizację i gruntowny remont – mówi prezydent miasta, Jarosław Górczyński. Wykonawca ma wymienić całą stolarkę zewnętrzną, czyli wszystkie okna, drzwi wejściowe i zewnętrzne. Ma być wymieniona instalacja centralnego ogrzewania, instalacja elektryczna, mają być też docieplone ściany zewnętrzne, a także wyremontowany i ocieplony dach. Wiemy jakie znaczenie mają te dwie placówki dla rodziców, jak one są ważne w strefie społecznej miasta i powiatu ostrowieckiego. Ich podopieczni będą już za chwilę mogli korzystać z nowoczesnego obiektu, zmniejszą się też koszty jego utrzymania.

– W tym działaniu najważniejszy jest efekt energetyczny, który finalnie bardzo korzystnie wpłynie na koszty utrzymania obiektu. Dla korzystających z tego budynku przede wszystkim uczniów, rodziców i pracowników najważniejsza jest poprawa warunków nauczania, odnowienie wszystkich pomieszczeń – dodał wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Wykonawcą gruntownego remontu Środowiskowego Domu Samopomocy ?Przystań? jest spółka komandytowa Waldemara Stelmacha SGW Budownictwo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *