Kolejna działka przy ul. Przemysłowej idzie na sprzedaż

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Jarosława Górczyńskiego do sprzedaży trafiła kolejna działka w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym. Ta ma powierzchnię 1,219 ha i położona jest, jak wszystkie, pozostałe przy ul. Przemysłowej.
Jak czytamy w ogłoszeniu, działka jest o kształcie regularnym prostokątnym. Kształt, wymiary działki i jej powierzchnia dają możliwość racjonalnego zagospodarowania. Teren płaski, nieogrodzony, częściowo utwardzony płytami betonowymi. Najbliższe otoczenie stanowią tereny przemysłowe. Nieruchomość położona jest na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?Starachowice?. W rejonie nieruchomości, tj. w pasie drogowym ul. Przemysłowej znajdują się następujące sieci uzbrojenia technicznego, tj. sieć wodociągowa, kanalizacyjna sanitarna i deszczowa, elektryczna, gazowa oraz telekomunikacyjna.
Ponadto, wzdłuż północno-zachodniej i południowo- zachodniej granicy działki projektowana jest sieć ciepłownicza.
Przypomnijmy, że podmiotem, który jako pierwszy rozpoczął działalność na terenach przy ulicy Przemysłowej, jest firma ?IZOTERM? Mariusz Wałek Sp. J. W 2019 nabyła ona działkę o powierzchni ponad 2 hektarów, aby wznieść tu fabrykę, w której powstaje innowacyjny produkt ? niepalne płyty styropianowe typu stop fire. Zakład produkuje także tradycyjny styropian. Przed tygodniem swą siedzibę uroczyście otworzyła fi rma Elkom Trade. Do finału zbliża się też budowa obiektów Part ? Logistik Sp. z o. o. Sp. K., która wznosi halę przemysłową oraz budynek biurowy.
W kolejce czeka LaserExpert (zajmuje się sprzedażą i serwisem laserów niemieckiej firmy TRUMPF). W nowej lokalizacji funkcjonować będzie również firma Naren.
– Kolejne firmy już budują, a nawet zbudowały swe zakłady. Liczę, że niebawem będziemy mogli mówić o kolejnych podmiotach, bo sprzedajemy kolejną działkę w tej lokalizacji – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *