Chcą pozytywnie zakręcić Ostrowcem Świętokrzyskim

Stowarzyszenie ?Pozytywnie Zakręceni? powstało w 2020 roku. To jedno z najmłodszych ostrowieckich stowarzyszeń. Skupia około 20 osób i jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania środowiska osób z niepełnosprawnościami. 

Jak mówi prezes Stowarzyszenia, Paulina Wabik, pomysł zrodził się na spotkaniach w ramach  Akacja ? Aktywizacja, Organizowania Społeczności Lokalnej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

-Przede wszystkim chcemy pokazać, że niepełnosprawności wcale nie muszą ograniczać. Chcemy docierać do tych osób, które w to nie wierzą i siedzą zakotwiczone w swoich kątach, bojąc się wyjść na zewnątrz. Pandemia ograniczyła nieco nasze inicjatywy, jednak pomimo jej trwania już udało nam się przeprowadzić kilka fajnych, integracyjnych  inicjatyw. Była to gra terenowa, a także wycieczka do Sandomierza. Włączyliśmy się także w akcje sprzątania świata. Mamy mnóstwo pomysłów. Współpracujemy z innymi stowarzyszeniami, m. in. ze Stowarzyszeniem Głuchych na Kamienną. Formuła stowarzyszenia pozwala nam na uzyskanie dofinansowań w ramach  realizowanych projektów. Możemy liczyć też na wsparcie wielu instytucji i osób, w tym dyrekcji MOPS ?u oraz władz miasta, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że tym razem epidemia nam nie przeszkodzi i uda nam się pozytywnie zakręcić Ostrowcem ? dodaje prezes, Paulina Wabik.

To co łączy członków Stowarzyszenia to pozytywna energia i chęć działania.

-Chcemy zachęcić osoby z niepłenosprawnościami do aktywności. Chcemy wyciągnąć ich z domu, co szczególnie po czasie izolacji covidowej nie jest łatwe. Celem naszych działań jest szeroka integracja, poprzez udział  w  naszych propozycjach  czy projektach, ale też wzajemne wsparcie środowiska osób z niepełnosprawnościami ? mówi prezes P. Wabik.

Członkowie Stowarzyszenia zapewniają, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy. Na razie nie chcą zdradzać swoich pomysłów, lecz mówią, że będzie się działo. Trzymamy kciuki za dobre inicjatywy!        

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.