Oficjalne rozpoczęcie roku z PSP Nr 5 (zdjęcia)

Dzisiaj 826 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim przywitało nowy rok szkolny.  Ma się on odbywać się w trybie stacjonarnym. Na rozpoczęciu roku szkolnego w placówce pojawił się prezydent miasta Jarosław Górczyński.

-Mamy dzisiaj, po ponad rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, możliwość otwarcia naszych szkół dla uczniów- powiedział. Stojąc tutaj widziałem zadowolenie u wszystkich, stąd i ja cieszę się, że nasze placówki otworzyły swoje podwoje. Chcę podziękować kadrze pedagogicznej, wszystkim nauczycielom za przygotowanie, a także życzyć uczniom normalnej, stacjonarnej nauki.

Prezydent przypomniał o tym, że miasto Ostrowiec Świętokrzyski inwestuje w oświatę, która w dłuższej perspektywie zawsze się zwróci.

– Będziemy wprowadzać dodatkowe zajęcia matematyki i z przedmiotów humanistycznych, a także z plastyki- mówił prezydent. Będziemy inwestować też w zajęcia dodatkowe z języków obcych, a akurat szkoła numer 5 wiedzie prym w tym obszarze.

Już w tym roku po raz pierwszy Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyło 100 tysięcy na stypendia dla 10 najlepszych uczniów. W wakacje samorząd przeznaczył ponad 2mln zł na remont we wszystkich szkołach i przedszkolach.

– Szkoła bez uczniów nie istnieje- mówi dyrektor PSP 5 Marta Dobrowolska- Wesołowska. Szkoła to ludzie, nie budynki, nie ściany. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumna z tego, że wszystkie sale w naszej szkole są wyposażone w sprzęt multimedialny. Teraz mamy ekrany, monitory interaktywne, rzutniki, mamy wszystko co jest potrzebne do tego, aby prowadzić zajęcia w nowoczesnych warunkach.

Dyrektor zaznacza, że w razie nieoczekiwanych zmian związanych z pandemią szkoła jest bardzo dobrze przygotowana na nauczanie zdalne. Z kolei prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział kolejne inwestycje w PSP Nr 5, w której remontowana ma być sala gimnastyczna i wkrótce ma się odbyć przetarg na nową elewację.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *