Ogród zdrowia z Ogrodów walczy o prestiżową nagrodę

Do 22 września br. można oddawać swoje głosy w plebiscycie internetowym, towarzyszącym jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ?Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku?.

W kategorii ?tereny zielone? mamy inwestycję Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ?Ogród Zdrowia na Osiedlu Ogrody?. Głosować możemy poprzez stronę internetową  https://www.modernizacjaroku.org.pl/
Przypomnijmy, że zgłoszona do konkursu inwestycja powstała na powierzchni 1,1774 ha na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim podzielona była na trzy etapy. ?Ogród zdrowia? jest przestrzenią ogólnie dostępną o przewodniej funkcji terapeutycznej. Służy poprawie komfortu życia mieszkańców osiedla Ogrody, mieszkańców miasta i osób toczących walkę z własnymi słabościami. Ogród został tak zaprojektowany, żeby nie tylko zdobił otoczenie, ale przede wszystkim był pomocą dydaktyczną dla rehabilitantów i nauczycieli w codziennych zajęciach z niepełnosprawnymi dziećmi, a także osobami dorosłymi. Mają temu służyć architektura oraz rosnące tu rośliny. Ogród Zdrowia na os. Ogrody jest przestrzenią do wypoczynku, terenem uprawy roślin, miejscem do prowadzenia warsztatów terapii zajęciowej przy udziale ogrodu i roślin, a także integracji społecznej i nauki przyrody i ekologii dla dzieci z pobliskiej szkoły i przedszkoli.
Zwycięzców plebiscytu poznamy podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie 22 września br. Przypomnijmy, że ostatnie edycje konkursu były szczęśliwe dla Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie w swych kategoriach triumfowały: ?Rawka od Nowa?, czy Ostrowiecki Browar Kultury. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *