Wygrana piłkarzy KSZO z beniaminkiem z Tomaszowa Lubelskiego

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0).

1:0 – Tomasz Persona, 29 min.

2:0 – Oskar Majda, 48 min.

KSZO: Lipiec ? Głaz (74.Szela), Sylwestrzak, Camargo, Brągiel ? Kuzior (74.Zając), Majda, Gałecki, Persona (62.Dereń), ? Nawrot, Gruchała-Węsierski (70.Smykowski). Trener: Rafał Wójcik.

Tomasovia: Bartoszyk ? Chodziutko (46.Krycko), Czarniecki (82.Baran), Chmura, Słotwiński (62.Lis), Szuta, Dorosz (82.Orzechowski), Skiba, Zozulia,  Pleskacz (85.Turek), Szuta. Trener: Paweł Babiarz.

Żółte kartki: Persona, Sylwestrzak ? Szuta.

Sędziował: Jakub Pych (Dębica).

KSZO był lepszym zespołem, kontrolował boiskowe wydarzenia i w pełni zasłużenie zgarnął komplet punktów. Zwłaszcza w I połowie przewaga pomarańczowo-czarnych była widoczna. Swobodnie rozgrywali piłkę i na dobrą sprawę to chcielibyśmy, by w każdym meczu nasz zespół prezentował się tak, jak w pierwszym kwadransie gry.

Już w 2 min. piłkarze KSZO mieli okazję bramkową. Piłkę dośrodkował Oskar Majda, ale Michał Nawrot nieczysto uderzył i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. W 20 min. po rzucie rożnym i główce Matheusa Camargo bliski zdobycia gola był z kolei Szymon Kuzior.

Co nie udawało się naszemu zespołowi po akcjach oskrzydlających lub stałych fragmentach gry udało się po strzale z dystansu. W 29 min. Tomasz Persona, który przez trenera Rafała Wójcika ustawiany jest w środku pola gry, huknął z około 22-25 metrów i piłka ugrzęzła w siatce bramki Tomasovii.

Nasi piłkarze mogli zdobyć jeszcze gola w samej końcówce tej odsłony meczu. W 44 min. w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się, po odegraniu piłki przez Dariusza Gruchałę ?Węsierskiego, Szymon Kuzior. Minutę później groźny strzał Michała Nawrota z trudem obronił golkiper Tomasovii.

Podopieczni trenera Rafała Wójcika mocno zaakcentowali wejście w drugą połowę. W 48 min. piłkę z prawej strony otrzymał Michał Nawrot, który zgrał głową futbolówkę pod nogi Oskara Majdy, a ten zdobył swego pierwszego gola dla ostrowieckiej drużyny.

KSZO prowadził 2:0, ale więcej energii poświęcał już na obronę korzystnego rezultatu, aniżeli konstruowanie akcji ofensywnych. Owszem, na bramkę Tomasovii strzelali Tomasz Persona w 58 min. i Dariusz Gruchała Węsierski w 65 min., ale to goście byli najbliżsi zdobycia gola. W 50 min. groźnie główkował po rzucie różnym Kycko. Natomiast w 90 min. Matheus Camargo zgubił piłkę i na czystą pozycję strzelecką wybiegł Lis. Paweł Lipiec na szczęście w sytuacji sam na sam odbił piłkę nogami i KSZO bez straty gola zainkasował trzy punkty.

Wygrana z Tomasovią pozwoliła awansować KSZO na 12 pozycję w tabeli.