Różnice, czy podobieństwa? (zdjęcia)

Dobra frekwencja powróciła na wernisaże Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z pandemiczną rzeczywistością udany bój stoczyły prace autorstwa Ewy Gawlik, Teresy Ślusarek i Rafała Urbańskiego.

Swoje dokonania w BWA zaprezentowała członkini ostrowieckiego Fotoklubu MCK, którą fascynują zagadnienia przemijania oraz malarskość i nieoczywistość przedstawień. W uzyskaniu finalnego efektu niezwykle ważne jest zastosowanie cyfrowego światła. Ciekawym zabiegiem autorki jest nienazywanie swoich prac, zostawiając tę czynność odbiorcom jej sztuki. Wystawa nosi nazwę ?Pole widzenia?

Jeszcze dalej w dialogi z odbiorcą idzie Rafał Urbański, którego artystyczne przesłanie możemy w pełni odczytać za pomocą odszyfrowania kodów ?QR? ukrytych w jego pracach. To dopiero one, przetworzone za pomocą smartfona, odsyłają nas do prezentacji wideo, czy obiektów multimedialnych. Ostrowiecka prezentacja doktora sztuki, to efekt pracy nad cyklem ?Ślad cyfrowy?, nad którym pracuje od 2019 roku.

Dopełnieniem prezentacji jest twórczość Teresy Ślusarek, która pokazuje złożone w swej strukturze prace graficzne. Ich punktem wyjścia jest tradycyjna technika ? linoryt, traktowana jednak na specyficznym podłożu, porzucając funkcjonowanie wyłącznie w dwóch wymiarach. Nazwa ?Relikty? dla całości prezentacji nie jest przypadkowa, bowiem składają się na nią prace inspirowane naturą, a w szczególności górskimi szczytami.

– Co prawda prezentujemy trzy niezależne wystawy, to co ich łączy to właśnie kształt różnicy, w których z kolei można doszukiwać się podobieństw- mówił kurator wystawy dr Artur Bartkiewicz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *