Siła muzyki w Ostrowieckim Browarze Kultury (zdjęcia)

Muzycznie było ślicznie, tak śmiało można napisać o minionym tygodniu w Ostrowieckim Browarze Kultury. W rolach głównych wystąpili: kielecki Luka Mazur Quartet oraz ostrowczanka Noemi Gocel.

Jak można udanie przełożyć świętokrzyski folklor na język jazzu pokazali Luka Mazur Quartet, czyli projekt złożony z Łukasza Mazura, Michaela Jonesa, Maxa Kowalskiego i Jakuba Mazura.

Przełożyli oni w swym występie, to co ciekawego da się wydobyć z rdzennej muzyki naszego regionu w ten sposób, aby stała się ona atrakcyjna także dla współczesnego odbiorcy.  Program koncertu zabrzmiał dość spójnie, więc nie ma się co dziwić, że trafi on na debiutancki album zespołu pn. ?Impresje świętokrzyskie?.

Dzień później przed mikrofonem we wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury zameldowała się Noemi Gocel, że nasze miasto i MCK jest kuźnią wokalnych talentów. Podopieczna Ewy Goworowskiej zaprosiła do swojego intymnego, muzycznego świata, pełnego klimatycznych utworów. Młoda wokalistka zaprezentowała się w repertuarze innych twórców i uczyniła to wręcz doskonale, śpiewając chociażby ?Ptaki? Karoliny Artymowicz, czy powstańczy utwór z płyty ?Historie? projektu Smolik/ Grosiak/ Miuosh. Dopełnieniem recitalu Noemi Gocel był wernisaż jej dokonań plastycznych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *