WSBiP zainuguruje 9 października nowy rok akademicki i rozpocznie obchody 25-lecia uczelni

Ostrowiecka Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości nowy rok akademicki 2021/2022 rozpocznie w sobotę, 9 października.

Tego dnia uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą świętą w kolegiacie św. Michała Archanioła, skąd odbędzie się uroczysty przemarsz do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Tu, w sali kinowej o godz. 10, rozbrzmi Gaudeamus igitur, a po nim wystąpienia gości. Nastapią ceremonie przekazania rektorowi WSBiP sztandaru przez prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych zasłużonym pracownikomuczelni. ?Rola słuchu w rozwoju współczesnego społeczeństwa? to temat wykładu inauguracyjnego, który wygłosi prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński – światowej sławy otochirurg i specjalista z otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii i otolaryngologii dziecięcej. W tych okolicznościach ostrowiecka uczelnia rozpocznie także obchody 25-lecia.

Tymczasem, z dniem 1 października wszedł w życie, podyktowany intensywnym rozwojem kierunku Pielęgniarstwo podział Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu. Dotychczasowa dziekan dr Grażyna Kałamaga została dziekanem Wydziału Pedagogicznego, natomiast dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu została dr Monika Borek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *