Czy tym razem mieszkańcy osiedla Rosochy zgodzą się na stację bazową operatora sieci komórkowej?

Operator jednej z sieci komórkowych po tym, jak nie udało mu się zlokalizować stacji bazowej na jednym z wieżowców na os. Rosochy 76 lub 79 w Ostrowcu Świętokrzyskim, próbuje zrealizować inwestycje na jednym z budynków tego osiedla o numerach 25 lub 35.

Przed kilkoma dniami pojawiły się pierwsze informacje w tej sprawie na wejściach do obiektów. Mieszkańcy mają czas do 2 listopada br. na wypowiedzenie się w tej sprawie.
?Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionki? informuje, że operator sieci komórkowej wystąpił z prośbą o umożliwienie zamontowania stacji bazowej na jednym z budynków os. Rosochy 25 łub 35. Stacja składać się będzie z anten zainstalowanych nakonstrukcji wsporczej oraz urządzeń sterujących usytuowanych na dachu budynku. Stacja będzie spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, tak pod względem budowlanym, jak i ochrony zdrowia. Środki z najmu powierzchni pod stację operatora będą zasilać fundusz eksploatacji Państwa nieruchomości. Prosimy mieszkańców o wyrażenie pisemnejopinii w terminie do 2.11.2021 r pok. nr 4.? – czytamy w na zawieszonych ogłoszeniach.
– Jak na razie czekamy na opinie mieszkańców i dopiero wówczas odpowiemy operatorowi. Przypominam, że podobny wniosek dotyczący wieżowców przy ulicy Sikorskiego spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem – mówi prezes SM ?Krzemionki?, Ewa Żelazowska.
– W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej, pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego ? tłumaczył nam przed kilkoma miesiącami, w związku z planami wcześniejszej lokalizacji Jan Pilewski, Senior Public Affairs Manager Biura Prasowego PLAY. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *