Konsolidacja kredytów ? na czym polega? Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Tego typu rozwiązanie umożliwia połączenie kilku kredytów w jeden. Być może spłacasz kredyt hipoteczny oraz gotówkowy, a dodatkowo postanowiłeś zaopatrzyć się w kartę kredytową. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, nie dołączasz do nich kolejnego. Połączysz w ten sposób kilka produktów kredytowych w jeden. Dokonując comiesięcznej wpłaty, spłacasz jednocześnie wszystkie obowiązujące zadłużenia. Jeżeli dotychczasowe płatności sprawiały Ci kłopot, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, masz szansę wygenerować nowe warunki i obniżyć wysokość rat.

Zamiast kilku zobowiązań kredytowych, uzyskasz jeden będący zsumowaniem wszelkich dotychczasowych pożyczek. Oznacza to, że w wyznaczonym terminie dokonasz jednej płatności na poczet wszystkich zadłużeń. Pożyczka konsolidacyjna to jednak nie tylko usprawnienie spłaty kredytu od technicznej strony.

Kredyt konsolidacyjny ? dla kogo?

Konsolidacja pożyczek to dobre rozwiązanie dla osób już obciążonych zadłużeniami: kredytem gotówkowym, kredytem hipotecznym czy posiadających kartę kredytową. Jeśli potrzebujesz obniżyć miesięczną kwotę zobowiązań, kredyt konsolidacyjny oferuje wydłużenie okresu spłaty, a tym samym zmniejszenie comiesięcznej raty. Ranking kredytów konsolidacyjnych umożliwi Ci ich porównanie i decyzję, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy, dokładnie zapoznać się z warunkami i oprocentowaniem kredytu.

Kolejną korzyścią kredytu konsolidacyjnego jest możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki. Zamiast zobowiązywać się do spłaty kolejnej pożyczki, masz szansę zyskać na połączeniu aktualnych zapożyczeń oraz pobrać dodatkową kwotę, co mogłoby okazać się niemożliwe w przypadku chęci skorzystania z samego wydłużenia spłaty kredytu lub próby uzyskania nowej pożyczki.

Firmy pozabankowe umożliwiają skorzystanie z pożyczki także osobom zadłużonym i takim, którym bank jej odmówił ? ze względu na brak zdolności kredytowej. Decydując się na skorzystanie z oferty firmy pozabankowej, od pożyczki dzieli Cię kilka kliknięć. Wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty i wypełnisz wniosek na stronie kredytodawcy.

Wcześniej zapoznaj się jednak dokładnie z indywidualnymi zasadami oraz upewnij się, że masz możliwość spłaty zadłużenia w określonym terminie. Nietrzymanie się wyznaczonej daty może skutkować naliczeniem dodatkowych płatności czy konsekwencjami natury formalnoprawnej. Zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy, skorzystaj z rankingu sprawdzonych firm pożyczkowych.

Czy konsolidacja kredytu zawsze się opłaca?

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to nie tylko usprawnienie spłaty zobowiązań za pomocą jednej płatności. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dokonasz również zmiany warunków umowy. Jeżeli nie odpowiadała Ci dotychczasowa rata lub termin płatności, decydując się na konsolidację pożyczek, masz szansę uzyskać lepsze warunki. To również okazja do wydłużenia okresu spłaty kredytu. Chociaż łączna kwota zadłużenia nie ulegnie zmianie, zyskasz możliwość obniżenia wysokości raty (rozkładając płatność na dodatkowe miesiące), a to z kolei ułatwi całkowitą spłatę.

Zastanawiałeś się nad pożyczeniem dodatkowej gotówki, wiedząc, że bank prawdopodobnie nie przychyli się do Twojej prośby? Warto przejrzeć oferty kredytów konsolidacyjnych, dzięki czemu nie tylko łatwiej spłacisz dotychczasowe zadłużenia, ale również pożyczysz dodatkową gotówkę.

Konsolidacja kredytu to korzystna alternatywa dla osób spłacających więcej niż jeden produkt kredytowy. Brak konieczności pilnowania wielu terminów i wykonywania comiesięcznych przelewów na kilka kont to kolejny plus tego rozwiązania.

Ranking szybkich kredytów pozabankowych przedstawia najlepsze kredyty konsolidacyjne na jasnych zasadach. Dostosuj ilość i wysokość rat, zapoznaj się w RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oraz warunkami umowy. W porównywarce znajdziesz również pożyczki bez weryfikacji w BIK, bez przelewania grosza czy z RRSO od 0%.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *