Ostrowiec Świętokrzyski „Cyfrową Gminą”

Promesy w ramach projektu ?Cyfrowa Gmina? przekazał świętokrzyskim samorządowcom Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. 2 mln złotych z programu trafi do Ostrowca Świętokrzyskiego.
W spotkaniu uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz. ?Cyfrowa Gmina? to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Wsparcie przeznaczone jest przede wszystkim na cyfryzację ? zakup sprzętu IT i oprogramowania ? dla biur, jednostek publicznych bądź jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) oraz zakup sprzętu IT dla szkół, placówek specjalnych i domów pomocy społecznej. Dofinansowanie obejmuje również specjalistyczne szkolenia oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
? Chcemy, by każdy samorząd otrzymał pieniądze w ramach tych środków i mógł zainwestować w infrastrukturę informatyczną na najwyższym poziomie. Dzięki temu można kupić sprzęt, usługi, przeprowadzać szkolenia ? mówił Janusz Cieszyński podczas spotkania w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. ? Aby nadążyć za rozwojem, nieodzowne jest, by działo się to szybko. Prędkość przepływu informacji jest kluczem do sukcesu. Polska ma przed sobą ogromną szansę. Możemy rozmawiać o tym, co jeszcze można zrobić i unowocześnić oraz jak możemy nasz kraj wprowadzać w XXI czy już XXII wiek ? powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.
W pierwszym naborze do programu mogły wziąć udział 733 gminy. Kwota przeznaczonego dla nich wsparcia to ponad 178 milionów złotych, a świętokrzyskie samorządy otrzymały w tej odsłonie programu łącznie 29 milionów złotych. Pozostałe gminy będą mogły uczestniczyć w kolejnych naborach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowiec Świętokrzyski „Cyfrową Gminą”

  • 13 listopada 2021 at 15:42
    Permalink

    Niedługo trzeba dostarczyć decyzje o podatku od nieruchomości, proponuję rozsyłać przez ePuap.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *