Policjant pszczelarz

Ostrowiecki dzielnicowy ma nietypową jak na policjanta pasję. Posiada pszczoły, posiada własną pasiekę. Inni policjanci po godzinach uprawiają sport, biegają, wędkują.

-Asp. Mariusz Kwiecień obecnie pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policyjny mundur założył w 2008 r. Od samego początku związany jest z ostrowiecką komendą. Na początku kariery pełnił służbę w ogniwie patrolowo ? interwencyjnym. Kolejno od 2016 r. kontynuuje ją na terenie miasta jako dzielnicowy. W ramach swoich obowiązków służbowych dba on o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ponadto każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, a także przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W czasie wolnym od służby ostrowiecki dzielnicowy pasjonuje się pszczołami. Mundurowy posiada stacjonarną pasiekę składającą się z 23 uli. Praca przy pszczołach trwa przez cały rok. Najwięcej czasu poświęca im od marca do października każdego roku. W okresie zimowym asp. Mariusz Kwiecień buduje własnoręcznie drewniane konstrukcje uli. W tym roku zebrał on miód lipowy, spadziowy, wielkokwiatowy w łącznej ilości około 200 kg. Funkcjonariusz posiada szeroką wiedzę na temat hodowanej przez siebie rasy pszczół jaką jest Buckfast. Rodzina policjanta od trzech pokoleń zajmuje się hodowlą pszczół. Tradycję tą zapoczątkował jego dziadek, który przez 40 lat zajmował się pozyskiwaniem miodu. On z kolei swoją pasję zawdzięcza ojcu. Tym pożytecznym hobby Mariuszowi Kwietniowi udało się także ?zarazić? swojego syna.

Asp. Mariusz Kwiecień jako dzielnicowy czyli policjant ?pierwszego kontaktu?, zna dokładnie swój rewir i problemy jego mieszkańców. Do jego głównych zadań należy bieżąca analiza zagrożeń w dzielnicy, współpraca ze spółdzielniami i mieszkańcami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *