Firma z Podkarpacia zakupiła 5 ha gruntu w nowo powstającej strefie inwestycyjnej

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski po tym, jak zapełnia się Ostrowiecki Kompleks Inwestycyjny przy ulicy Przemysłowej, przygotowuje nowe tereny dla biznesu w obrębie ulicy Samsonowicza.
Choć przedsięwzięcie jest na przysłowiowym starcie, są już pierwsi, którzy widzą w nim duży potencjał i kupują w tym obszarze tereny pod lokalizację swych firm.
– Firma z Podkarpacia, zajmująca się produkcją tworzyw sztucznych, zdecydowała się zakupić grunt o powierzchni ponad 5 ha w sąsiedztwie Celsy Huta Ostrowiec – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Jest to lider w segmencie produkcji tarcz ściernych. Z firmą współpracujemy już od ponad roku. Na początku wspieraliśmy inwestora w poszukiwaniach hali produkcyjnej. Projekt ewoluował na tyle, że firma zdecydowała się na zakup dość sporego terenu. Nie ukrywam, że na decyzję inwestora wpłynęła nasza miejska inwestycja w rejonie trzeciej bramy huty, wokół której już na wiosnę zacznie się budowa prawie 2 km nowego układu komunikacyjnego, zmieniającego nie do poznania ten obszar. Powstanie w nim również nowa sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Jestem po spotkaniu z prezesem. Zaoferowaliśmy już pomoc administracyjną oraz jak najsprawniejszą realizację rozwiązań drogowych, z których podmiot skorzysta. Wstępna deklaracja mówi o tym, że w związku z nową inwestycją powstanie co najmniej pięćdziesiąt nowych miejsc pracy. Spółka zamierza zrealizować w tym miejscu dwie inwestycje. Myślę, że szczegóły poznamy niebawem.
Warto przypomnieć, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przy wsparciu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w sąsiedztwie Celsy realizuje przedsięwzięcie pn. ?Utworzenie i udostępnienie terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim ? w obrębie ul. Jana Samsonowicza ? budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą? w systemie zaprojektuj i wybuduj.  Zadanie wykona Trakt SA, który w postępowaniu przetargowym złożył najniższą ofertę w wysokości 11, 173 mln. zł.


Przedmiotem zadania jest budowa w systemie zaprojektuj i wybuduj drogi publicznej o łącznej długości około 1,935 km, składającej się z dwóch odcinków: pierwszy z nich o długości około 0,961 km połączy ulicę Samsonowicza z ulicą Antoniego Hedy ps. ?Szary? (dawna ul. J. Gulińskiego), zaś drugim będą stanowić drogi publiczne gminne o długości około 0,974 km, okalające tereny inwestycyjne, ze skrzyżowaniem i wyprowadzeniem odnogi w kierunku południowym (od ul. Samsonowicza).
? To nieuregulowane przez lata sprawy własnościowe, które doprowadziły do tego, że drogi w sąsiedztwie huty były prywatne sprawiały, iż należało przejść bardzo żmudny proces, aby przygotować się do tej inwestycji – mówił przed kilkoma miesiącami podczas spotkania z przedsiębiorcami prezydent Jarosław Górczyński.
Teraz oprócz drogi do przysłowiowej ?trzeciej bramy?, która winna udrożnić kolejki do huty, pojawi się szansa na otwarcie naszych terenów inwestycyjnych w tym obszarze, gdzie posiadamy działki o powierzchni 5 ha, 3,9 ha oraz 1,3 ha.
– Zamieniamy słowa na czyny. Od początku mojej kadencji miasto nabyło blisko 60 ha z przeznaczeniem pod inwestycje. Pierwsze 20 ha zostało przygotowane i udostępnione inwestorom przy ul. Przemysłowej. Jak widać była to dobra decyzja. Kolejny obszar inwestycyjny powstaje wokół nowo budowanej bazy MZK. Tutaj udostępnimy 7 ha pod potencjalne inwestycje. W tym rejonie opracowujemy także miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który z kolei otworzy duże tereny inwestycyjne o powierzchni około 17 ha. Natomiast wspomniana już inwestycja drogowa gminy w rejonie trzeciej bramy uruchamia nowe tereny inwestycyjne o powierzchni około 12 ha. Łącznie wszystkie projekty infrastrukturalne udostępniające nowe tereny przemysłowe pochłoną kwotę ponad 50 mln złotych. Są to potężne projekty infrastrukturalne. Ostrowiec Świętokrzyski powstał dzięki rozwojowi przemysłu i ten kierunek rozwoju nadal podtrzymujemy ? wyjaśnia prezydent miasta Jarosław Górczyński. 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Firma z Podkarpacia zakupiła 5 ha gruntu w nowo powstającej strefie inwestycyjnej

 • 23 listopada 2021 at 09:17
  Permalink

  a co z tym nowym inwestorem na przemysłowej? wycofał się ????

  Reply
 • 29 listopada 2021 at 14:34
  Permalink

  5ha i tylko 50 miejsc pracy, to kiepsko. Amazon na 5ha ile zatrudnia?? takiego inwestora potrzeba w mieście, bo jest dramat z ofertami pracy w mieście

  Reply
 • 29 listopada 2022 at 10:18
  Permalink

  Takie produkcje to rak dla mieszkańców – władze miasta warto, aby się zastanowiły co robią
  Miałem wracać, a zostaję tu gdzie jestem – moje parę groszy wolę przekazywać tym co dbają o zdrowie mieszkańców

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *