Phytobiotics Polska Sp. z o.o. piątym inwestorem przy ul. Przemysłowej

W minionym tygodniu poznaliśmy nazwę nowego inwestora, który ulokuje się przy ul. Przemysłowej w Ostrowieckim Kompleksie Inwestycyjnym. Stało się tak, ponieważ dobiegła końca procedura przetargowa zwieńczona podpisaniem aktu notarialnego między gminą a nabywcą.

Działkę o powierzchni 1,2 ha kupiła firma Phytobiotics Polska Sp. z o.o. z zarejestrowanym już adresem ostrowieckim, a reprezentująca kapitał zagraniczny. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą dodatków do żywienia zwierząt a w przyszłości również ludzi (naturalne antybiotyki, Vitamina D3 naturalnego pochodzenia, Chelaty, Immunomilki itp.)
– Phytobiotics Polska Sp. z o.o. zamierza umocnić swoją pozycję w Europie Środkowo ?Wschodniej. I to właśnie w naszym mieście powstanie ta firma. Tu będą obsługiwani klienci z Polski, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Gruzji, Armenii i krajów nadbałtyckich. W pierwszym etapie inwestor wybuduje swoją nową siedzibę składającą się z budynku biurowego oraz magazynowego. Mam nadzieję, że sprawdzimy się jako lokalizacja i być może wkrótce zapadną  decyzje o kolejnych inwestycjach ? mówi Jarosław Górczyński, prezydent miasta.

– Flagowym produktem firmy jest Sangrovit, fitobiotyk będący naturalnym antybiotykiem, który działa przeciwzapalnie i antystresowo. Budowę nowej siedziby w Ostrowcu zamierzamy rozpocząć na wiosnę. W związku z nową inwestycją planujemy zatrudnić około 10 osób ? informuje dr Adrian Krzykawski, prezes zarządu i dyrektor zarządzający firmy  Phytobiotics Polska Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Phytobiotics Polska Sp. z o.o. piątym inwestorem przy ul. Przemysłowej

 • 8 grudnia 2021 at 08:12
  Permalink

  Zatrudnia 10 osób. Szaleństwo. W stalowej woli powstanie zakład zatrudniający 500 osób.

 • 8 grudnia 2021 at 19:12
  Permalink

  500 na 55 ha tez szalenstwo….

  • 15 lutego 2022 at 05:52
   Permalink

   Z tym, że to 500 osób nie 10 osób. Stalowa Wola dysponuje działkami o łącznej powierzchni 1000 ha. A w Ostrowcu jak zaoferują działkę 5 ha to wielkie szaleństwo.

Comments are closed.