Czy rondo przy ulicy Denkowskiej zyska nazwę WOŚP?

W Ostrowcu Świętokrzyskim ruszyło zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, której celem jest nazwanie ronda przy ulicy Denkowskiej- Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Inicjatorzy liczą nawet, że uda się to zrobić przed trzydziestym finałem WOŚP, zaplanowanym na 30 stycznia br. Należy zebrać 300 podpisów.
Komitetowi obywatelskiemu przewodniczy radny powiatowy, wieloletni szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Dariusz Czupryński oraz Elżbieta Mazur i radny miejski Karol Wójcik.
– Chcemy tym przedsięwzięciem uhonorować wszystkie osoby, które wspierają Wielką Orkiestrę Pomocy w naszym mieście- mówi radny Dariusz Czupryński. Trzeba wiedzieć, że obecnie już trzecie pokolenie angażuje się w tę akcję. To inicjatywa, która jednoczy mieszkańców naszego miasta i całego kraju, jest też rozpoznawalna na całym świecie. Dlatego właśnie powstał komitet inicjatywy uchwałodawczej, który ma na celu nadanie rondu nazwy Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie ronda znajdują się w wielu miastach, w naszym regionie w Kielcach i Skarżysku Kamiennej.
– Procedura jest bardzo klarowna i przewiduje kilka kroków, które jako komitet musimy spełnić – wyjaśnia radny Karol Wójcik. Po pierwsze został zawiązany komitet, a informacja o tym trafiła do Urzędu Miasta. Przygotowaliśmy już projekt uchwały, którą jeśli wszystko dobrze się zakończy, przedłożymy do głosowania Radzie Miasta. Najważniejszym krokiem teraz jest zbiórka podpisów. Ma ich być minimum 300. Pod inicjatywą będą się mogli podpisać jedynie mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mający ukończone 18 lat, czyli posiadający czynne prawo wyborcze.
– Podpisy będziemy zbierać w dni targowe w okolicach targowicy. Listy dostępne będą w sztabie WOŚP w Ostrowcu, w budynku szkoły podstawowej numer 4 oraz w siedzibie telewizji Lokalna. TV- mówi Elżbieta Mazur, która z powodzeniem doprowadziła do utworzenia Skweru Kobiet w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Organizatorzy liczą, że akcję uda się zakończyć najlepiej jeszcze przed tegorocznym, jubileuszowym 30 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *