Miejskie jednostki z bogatym programem na ferie

Miejskie instytucje kultury i sportu podczas specjalnej konferencji zaprezentowały bogatą ofertę na ferie zimowe 2022 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyrektor MOSiR, Piotr Węglewicz przyznał, że przygotowanie ciekawej oferty było trudne ze względu, że jednostka bardzo mocno odczuła podwyżkę cen mediów, szczególnie energii elektrycznej.

– Mimo tego postanowiliśmy utrzymać feryjne, promocyjne ceny dla wszystkich, którzy w okresie zimowym chcą odwiedzić nasze obiekty- mówił. Na basenie w ferie wprowadzamy tańsze bilety ulgowe dla uczniów i rodzin. Mamy też całą gamę zajęć rekreacyjno- ruchowych przygotowanych na ten okres.  

Dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk mówił, że wspólnie z BWA i MBP przygotowana została spójna oferta kulturalna, która zapewni zajęcia w czasie wolnym od rana do późnych godzin popołudniowych.

– Po raz pierwszy bardzo mocno promujemy naszą nową aktywność jakim jest Otwarty Teatr Perkusyjny, który odpowiadać będzie za liczne warsztaty ? mówi dyrektor MCK, który zagwarantował, że każda sesja przygotowała specjalne zajęcia w okresie zimowych ferii. Stawiamy też na międzypokoleniowe spotkania, bowiem przypominamy, że przed nami Dzień Babci i Dziadka.  

Dyrektor MBP, Paweł Górniak przypomniał, że ostrowiecka biblioteka w Ostrowieckim Browarze Kultury pracuje sześć dni w tygodniu, zaś dwudniowe dyżury pełnią filie na os. Stawki i ul. Sienkiewicza. Z myślą jednak o feriach oprócz działalności statutowej pojawi się szereg propozycji, w których głównymi bohaterami będą Kubuś Puchatek oraz Tomek  Wilmowski, bohater książek Alfreda Szklarskiego. Justyna Łada, dyrektor BWA zaprosiła na cykl wydarzeń, których punktem wspólnym będą żywioły. Ma to związek z zaplanowaną od 28 lutego br. wystawą ?Ground & Air Control?, której twórcami są: Paulina Ptaszyńska i Bartosz Posacki.

Szczegółowy program zajęć można znaleźć na stronach internetowych gminnych jednostek kultury i w mediach społecznościowych.

Ferie w Ostrowieckim Browarze Kultury (tydzień drugi)

Rozpoczęły się ferie zimowe 2022 r., a na ten wyjątkowy czas  instytucje kultury mieszczące się w Ostrowieckim Browarze Kultury przygotowały bardzo bogatą ofertę. Oto propozycje na drugi tydzień.

Miejskie Centrum Kultury

Zapisy przyjmujemy w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury pod nr telefonu 41 247 64 19.

17 stycznia, godz. 15.30-17.30, 22 stycznia, godz.10-12, 28 stycznia godz.15.30-17.30 Ujarzmić światło. Fotografia otworkowa i solarigrafia ? projekt prowadzący ? Stanisław Dunin-Borkowski i Mirosław Radomski Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież                     w wieku 13-19 lat. Galeria Fotografii  w OBK/wejście od ul. A. Wardyńskiego

27 stycznia, godz.10.00-11.00 Ogród dźwięków. Spotkanie dla rodziców z dziećmi w wieku 3-5 lat. Grające misy, gongi, czuringi  i cała masa bębnów będą inspiracją do eksplorowania świata dźwięków. Prowadzący ? Piotr Stefański. Sala nr 212 w OBK/wejście z recepcji

27 stycznia, godz. 12 00-13.30 Czas na hałas. Twórcze warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym z gry na bębnach i nie tylko! Prowadzący ? Piotr Stefański. Sala nr 212 w OBK/wejście z recepcji

25 stycznia,  godz. 17.00-19.30, 26 stycznia, godz. 17.00-19.30 Warsztaty perkusyjne. 24 stycznia,  godz. 10.00-13.00, 25 stycznia, godz. 11.00-14.00, 27 stycznia, godz. 10.00-13.00 Warsztaty plastyczne słowiańska maska Pracownia Rzeźby i Ceramiki/3. piętro w OBK/wejście z recepcji. Zajęcia w ramach projektu ?Świat na opak?

24 stycznia, godz. 10.00-12.30 ?Robię sobie dizajn?. Warsztaty wzornictwa i dizajnu, podczas których dzieci wykonają dizajnerskie produkty sztuki użytkowej z drewna. Własnoręcznie wykonane przedmioty posłużą nie tylko jako dekorację w ich pokojach ale staną się również użytkowym elementem ich przestrzeni. Podczas warsztatów pojawią się zajęcia z majsterkowania. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat. Prowadzący ? Małgorzata Skalska. Strefa Aktywności Społecznej/wejście z dziedzińca OBK

24 stycznia, godz. 11.00-13.00 Ferie z piosenką, zajęcia umuzykalniające, gry i zabawy muzyczne dla dzieci w wieku 6-14 lat. Prowadząca ? Jadwiga Dadia, sala wielofunkcyjna OBK/wejście z dziedzińca

28 stycznia, godz. 16.00-19.00 Zajęcia modelarskie. Prowadzący ? Leszek Wicha. Sala na 6. poziomie OBK/pierwsze wejście od ul. Siennieńskiej

25, 26, 27, 28 stycznia godz. 10.00-12.00 SCOTTIE GO! Gra planszowa  z interaktywnym projektowaniem. Za pomocą kartonowych bloczków uczestnik steruje głównym bohaterem gry – Scottiem – oraz wybranymi postaciami i obiektami w grze. Wiek uczestników 9-13 lat.

Prowadzący ? Bożena Arabasz, Michał Mendak, Kamil Lumer, Stanisław Dunin-Borkowski. Sala wielofunkcyjna OBK/ wejście z dziedzińca OBK

Biuro Wystaw Artystycznych

Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne. Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Biura Wystaw Artystycznych lub pod nr telefonu 41 263 20 48

25 stycznia, godz. 13.30 „Bliżej sztuki”. Zajęcia z historii sztuki skierowane do ostrowieckich seniorów, a w czasie ferii również do ich wnuków. Zajęcia organizowane w murach BWA w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Prowadzący ? Zbigniew Sawaryn.

25 i 27 stycznia, godz. 13.00 „Kolorowe gobeliny”. Kontynuacja cyklu spotkań warsztatowych, w trakcie których uczestnicy zostaną zapoznani z tematyką żywiołów w sztuce oraz z podstawowymi technikami tkackimi.  W trakcie zajęć dzieci wykonają pod okiem instruktorki minigobeliny makatki ? każdorazowo w stylistyce jednego z żywiołów (woda, powietrze, ziemia, ogień). Zajęcia dla dzieci w wieku 6 ? 15 lat, czas trwania ok. 1,5 h. Warsztaty poprowadzą pracownicy BWA, instruktor z zakresu podstawowych technik tkackich ? Anita Wójcik.

26 stycznia, godz. 17.00 Let?s talk about art. Inauguracja ?Chatters Club? ? Językowego Klubu Dyskusyjnego dedykowanego sztuce. Zajęcia skierowane są do uczniów starszych klas podstawowych, liceów oraz dorosłych mieszkańców miasta. Tematyka pierwszych zajęć będzie związana z prezentowaną ekspozycją, w tym ekologią, rolą sztuki w walce o ochronę środowiska oraz tematem wiodącym ferii, czyli żywiołów w sztuce. Zajęcia prowadzić będą pracownicy BWA oraz liderzy ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego ? Marta Dobrowolska ? Wesołowska oraz Mohamed Madkour.

25 ? 28 stycznia, godz. 10.00. „Mały Architekt” ? warsztaty dla dzieci. Poznamy budynki, z Polski i ze świata a także z naszego rodzinnego Ostrowca. Będziemy się rozciągać i przeciągać, liczyć, mierzyć i rysować. Wybierz się na spacer po świecie architektury wraz z Małym Architektem. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7+, ale przy wsparciu rodziców mogą być też odpowiednie dla młodszych. Zachęcamy do rodzinnej współpracy! Zajęcia poprowadzi historyk sztuki Wojtek Mazan w oparciu o ?Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta?, wydawnictwo Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

28 stycznia, godz. 18.00 Wernisaż wystawy ?GROUND & AIR CONTROL? Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

29 stycznia, godz. 11.00 Oprowadzanie autorskie po wystawie GROUND & AIR CONTROL Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

30 stycznia, godz. 11.00 „Zapamiętajmy tę chwilę?”. Event organizowany w ramach obchodów Dni Babci i Dziadka ? zaproszenie wnuków i dziadków do wspólnego zwiedzania wystawy oraz wykonania pamiątkowych zdjęć połączone z warsztatami kreatywnymi, w trakcie których uczestnicy wykonają artystyczne ramki na pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie w murach Biura Wystaw Artystycznych ma na celu tworzenie przestrzeni dla dialogu międzypokoleniowego, a także prezentacji galerii jako ?trzeciego miejsca?, czyli przestrzeni do odpoczynku i samorozwoju ostrowczan. Warsztaty poprowadzą pracownicy BWA oraz instruktor Anita Wójcik.

Miejska Biblioteka Publiczna

Na wszystkie zajęcia, które są bezpłatne obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmowane są pod numerem telefonu 41 247 51 47 lub mailowo czytelnia@biblioteka.ostrowiec.pl

24 stycznia,  godz. 11.00 Przygody z Tomkiem ( na podstawie książek Alfreda Szklarskiego) ? zabawy, podchody, tajemnicze zagadki

25 stycznia,  godz. 11.00 Programowanie w różnych językach ? konstrukcje z klocków Lego Mindstorms EV3 ( liczba miejsc ograniczona ? zapisy)

26 stycznia, godz. 11.00 Teatrzyk Kamishibai (japoński) ? poznajemy tajemnice i oglądamy przedstawienie

27 stycznia, godz. 11.00 Teatrzyk Karagoz (turecki) ? poznajemy tajemnice i tworzymy spektakl

28 stycznia,  godz. 11.00 Piątkowe gry planszowe

Print Friendly, PDF & Email