?Perspektywy? znów zabrzmią!. Nagrania Jana Ptaszyna Wróblewskiego z Ostrowca na wyjątkowej płycie

Jak poinformował nas Henryk Kraska, twórca już niestety nieistniejącego klubu ?Perspektywy? jest szansa, że za sprawą przygotowywanego, wyjątkowego wydawnictwa Jana Ptaszyna Wróblewskiego usłyszymy jeden z najbardziej legendarnych, ostrowieckich koncertów.

– Skontaktował się ze mną Krzysztof Balkiewicz, który jest prezesem Stowarzyszenia Opieki Nad Spuścizną Krzysztofa  Komedy- opowiada Henryk Kraska. To organizacja non profit, która od wielu lat współpracuje z Janem Ptaszynem Wróblewskim, który był przyjacielem Krzysztofa Komedy i wiele lat z nim grał. Obecnie stowarzyszenie pomaga panu Janowi w wydaniu przekrojowej płyty koncertowej, na której znajdą się także utwory, które muzyk m.in. wykonał na koncercie w Klubie Perspektywy w  Ostrowcu Świętokrzyskim dnia 28 kwietnia 2003 roku.

Jak słyszymy udało się znaleźć wytwórnię, której nakładem ukaże się płyta. Nieco w tajemnicy możemy zdradzić, że podczas występu w Ostrowcu Świętokrzyskim sam Jan Ptaszyn Wróblewski podpiął dysk do konsoli i stąd udało się zachować owe nagrania. Teraz to właśnie one trafią na album.

– Bardzo się cieszę, to dla mnie wspaniała wiadomość- mówi dziś Henryk Kraska. Pamiętam ten wieczór, w moim klubie przy jednym stoliku usiedli Ptaszyn, Stańko i Nahorny i Tomek zapytał (żartobliwie ?) jak to możliwe, bo przecież wszyscy jesteśmy gwiazdami. Koncert był wyjątkowy, bo gdy jeden z nich grał, dwaj inni tego słuchali wśród publiczności. (?) Stańko był świeżo co laureatem tytułu Europejski Muzyk Roku (2003), Ptak w świetnej formie z Niedzielami i Marcinem, a Włodek ze swoim Trio czarował nas subtelnie (na starym pożyczonym fortepianie). Niezapomniane 4,5 godziny z dwoma antraktami… To se ne wrati.

Print Friendly, PDF & Email