Co z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego? Co z rewitalizacją miasta?

Zadanie pod nazwą ?Rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim? ma być jednym z ostatnich z realizowanej ?Rewitalizacji obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego?. Pierwszy przetarg pokazał, że drożyzna dotyka też prac drogowych. Najtańsza z ofert okazała się  niemal milion złotych wyższa od zaplanowanej na ten cel przez ostrowiecki samorząd kwoty na poziomie 3,7 mln zł.

– Przebudowa, rozbudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz budową łącznika z ul. Świętokrzyską obok parkingu przy hali sportowo- widowiskowej to przedostatnie działanie w ramach projektu rewitalizacji, który uzyskał dofinansowanie  ze środków Unii Europejskiej- mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Pozostaje nam jeszcze jeden przetarg związany z zagospodarowaniem dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury, który powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

W ramach rewitalizacji obecnie realizowany jest łącznik od ul. Furmańskiej do ul. Chrzanowskiego, którego zakończenie zaplanowano na luty. Trwa przebudowa budynku socjalnego przy ul Osadowej, jak również prowadzona jest rozbudowa i przebudowa obiektu kina ?Etiuda?, którego finał ma nastąpić w lipcu.

– W tej chwili wykonywane są prace wewnątrz budynku- mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Przygotowywana jest obecnie multimedialna wystawa Centrum Tradycji Hutnictwa- powstają eksponaty, grafiki, muzyka, wizualizacje do tej prezentacji.

Print Friendly, PDF & Email