Starachowicki MAN dostarczy nam „elektryki” i stacje ładowania

Zgodnie z przewidywaniami MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o wygrał ogłoszony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przetarg na ?Dostawę ośmiu sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych,
zeroemisyjnych autobusów o napędzie elektrycznym wraz z dostawą, montażem i uruchomieniem pięciu sztuk nowych stacji ładowania zajezdniowego?.
Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa ośmiu autobusów elektrycznych. Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,8- 12,2 m. Moc silnika bądź silników określono na min. 160 kW. Założono ładowanie plug-in. Wykonawca ma też dostarczyć pięć stacji ładowania zajezdniowych.
26 stycznia br. postępowanie zostało rozstrzygnięte i to właśnie cena przesądziła o wygranej MAN-a. W kryteriach technicznych oba podmioty uzyskały taką samą liczbę punktów. Przewaga Solarisa w kryterium okresu gwarancji i zużycia energii nie pozwoliła na odrobienie różnicy ? ostatecznie MAN zdobył 93,30 punktów, a Solaris 92,05. Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację zamówienia przeznaczono 340 dni. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *