Kup pan ?Wólczankę?!

Agencja HOMEserwis Ostrowiec Świętokrzyski na swoich stronach internetowych zaprezentowała do sprzedaży obiekt przy ulicy Żabiej, w której dotychczas znajdowała się ?Wólczanka?. Widniejąca cena to blisko 1,6 mln zł.

Jak czytamy w anonsie na działce o powierzchni 1,1542 ha z użytkowaniem wieczystym znajduje się 4-kondygnacyjny budynek byłego zakładu produkcyjnego firmy Wólczanka o powierzchni zabudowy 723 m2 i pow. użytkowej 2790 m2 oraz parterowy ciąg zabudowy murowanej stanowiącej pomieszczenia gospodarcze oraz sklep firmowy firmy VISTULA/Wólczanka (jednokondygnacyjny budynek magazynowy, garaż i sklep o pow. 725 m2).

Przypomnijmy, że już na początku 2017 roku informowaliśmy o tym, że Vistula Group S.A. w Krakowie, do której należy obiekt, wszczęła postępowania administracyjnego, którego przedmiotem było uzyskanie stosownego pozwolenia na rozbiórkę budynków posadowionych na nieruchomości gruntowej, należącej do Spółki, położonej przy ul. Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po ponad dwóch latach rozpoczął się proces wielkiego wyburzenia. Decyzja ta została poprzedzona wieloletnim procesem, kiedy to próbowano zbyć majątek poprzemysłowy, ale niestety wówczas nie udało znaleźć się chętnych.

Tymczasem wyburzenie zostało przerwane, a kilka miesięcy później pojawił się anons o sprzedaży stojącego jeszcze obiektu. Najbliższe tygodnie powinny dać odpowiedź, czy znajdzie się chętny do jego nabycia i co na tym terenie zostanie zlokalizowane.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *