Pauliny Półgrabi wyjazd z Ostrowca Świętokrzyskiego po marzenia, sukces, nowe życie?

Paulina Półgrabia. Z domu Śliwińska. Rodowita ostrowczanka, a teraz, od pięciu lat, z wyboru wrocławianka. Nie dawno rozpoczęła przygodę z planem filmowym. Brała też udział w programie metamorfozie kobiet. Dziś, na naszych łamach, Paulina pozuje do zdjęć razem ze znanymi aktorami „Pierwszej miłości”:  Michałem Koterskim, Katarzyną Sawczuk, Dominiką Hudziec, a także na jednym z programowych pokazów weselnych z piosenkarką Kayah.

?Pierwsza miłość?

-Na plan serialu ?Pierwszej miłości? trafiłam poprzez Agencję Filmową ATM Grupa ? mówi Paulina Półgrabia. -Złożyłam dokumenty, przeszłam casting i uradowana odebrałam e-maila z propozycją pracy. Do zgłoszenia do agencji filmowej zachęcił mnie mój ówczesny narzeczony. Michał mocno we mnie wierzył. Twierdził, że jako osoba wygadana, otwarta, uwielbiająca kontakt z ludźmi, nadaję się? do filmu. Zadebiutowałam w serialu, jako statystka w barze Barbarian.

Agencja, o której mówi nam Paulina, to jedno z największych studiów produkcyjnych w Polsce, posiadających oddziały w stolicy i właśnie we Wrocławiu. Działa od 1992 roku i co ciekawe, jako jedyne w branży posiada status spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Paulina podkreśla, że przy nagraniu pierwszej miłości poznała wielu aktorów znanych jej wcześniej tylko z ekranu telewizora.

-Było to dla mnie bardzo duże przeżycie ?wspomina. -Mimo mojego braku doświadczenia przy nagraniach aktorzy traktowali mnie jak jedną z siebie. Nawet przez chwilę nie poczułam się wśród nich obco. Chyba dlatego nie towarzyszył mi stres, a – przyznam się – wewnętrzna duma i satysfakcja.

Paulina wie, co mówi. ?Pierwsza miłość? ukazuje skomplikowane i często dramatyczne losy Marysi Radosz, jej rodziny i przyjaciół, ale też pełne radosnych chwil i miłosnych zauroczeń. ?Pierwsza miłość? to nie tylko wielkie emocje i niespodziewane zwroty akcji, ale także fantastyczna obsada aktorska. Przez te wszystkie lata głównym bohaterom towarzyszyła plejada polskich gwiazd. Wystarczy wspomnieć chociażby Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Dedka, Zdzisława Wardejna, Rafała Cieszyńskiego, Piotra Zelta, Annę Guzik, Tamarę Arciuch, Wojciecha Mecwaldowskiego, ostrowczanina Mirosława Bakę, Sonię Bohosiewicz, Bronisława Cieślaka, Roberta Gonerę, Katarzynę Glinkę, Małgorzatę Sochę, Dorotę Kamińską, Emilię Krakowską, Leona Niemczyka, Ewę Szykulską i wielu innych.

Dlaczego Wrocław?

Mała Paulinka wychowywała się pod ?Starą Hutą?, a później w Denkowie.

-W Ostrowcu Świętokrzyskim mieszka moja mama, tata, rodzeństwo, teściowie i dziadkowie- mówi Paulina. -Z rodzinnym miastem wiąże mnie więc rodzina i szczególny sentyment do znanych miejsc. Teraz, we Wrocławiu mieszkam od pięciu lat, wspólnie z mężem Michałem i dwójką synów ? dwuletnim Mikołajem i sześciomiesięcznym Kacprem.

Paulina z Ostrowca Świętokrzyskiego do Wrocławia postanowiła wyjechać wspólnie ze swoim wówczas narzeczonym, a obecnie mężem.

-Po ukończeniu szkoły średniej przez dwa lata pracowałam w Ostrowcu w firmie Netia – wspomina Paulina. -Marzyłam jednak o lepszym życiu. Większym świecie, w którym istnieją jakieś możliwości sensownego rozwoju, życia i przyszłości. Zawsze byłam otwarta na zmiany. Nie bałam się wyzwań. Kiedy tylko dawałam z siebie wszystko, to z łatwością realizowałam stawiane cele. Początkowo rozważaliśmy wyjazd do Warszawy. Jednak to ja zdecydowałam o tym, że swoją przyszłość zwiążemy z Wrocławiem, w którym tak naprawdę nigdy wcześniej nie byłam. Wyjeżdżając do Wrocławia nie znaliśmy nawet miasta. Nie mieliśmy w nim żadnych znajomych. Szybko jednak zaaklimatyzowaliśmy się w tym niezwykle urokliwym mieście. To nie do uwierzenia, ale już po trzech miesiącach brałam udział w castingu do pracy w agencji filmowej.

?Piękno? i metamorfoza

-?Piękno?, to kolejna produkcja, w której brałam udział ? mówi Paulina Półgrabia. -Na nagraniach spędziłam 12 godzin. Program jest kręcony bez jakiegoś scenariusza i kwestii biorących w nim udział. Wszystko, co w nim mówiłam pochodziło z mojego serca. Co ciekawe, nie miałam żadnych powtórek i za pierwszym razem udało mi się przejść przez wywiad.

Program, o którym mówi nam Paulina, poświęcony jest metamorfozie kobiet. Wystąpiła w nim w grudniu ubiegłego roku.

-Sztab doświadczonych fryzjerów i stylistów pokazuje kobietom, jak odpowiednio dobrać makijaż, fryzurę i stylizację do swojej urody oraz sposobu bycia ? mówi Paulina. Program również krótko przedstawia życie uczestniczek, by można było ich bliżej poznać. Wzięłam udział w programie, bo zawsze uwielbiam w sobie coś zmieniać. Podeszłam więc do tego spokojnie i nie obawiałam się o efekt końcowy. W pełni oddałam się w ręce profesjonalistów i cieszyłam  z kolejnej produkcji z moim udziałem.

Widzowie oglądający produkcję ?Piękno? zastanawiają się, czy faktycznie to li tylko program o nowych fryzurach, makijażach i stylizacjach, czy też może program o niezwykłych historiach bohaterek? Do której koncepcji programu bliżej, zależy chyba od widza. Reklama programu ma przekaz, że lustro przestaje być wrogiem, a zaczyna być sprzymierzeńcem.

Wspaniałe, moje nauczycielki

Paulina Półgrabia ma wiele dobrych wspomnień z czasów szkolnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najpierw uczyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im Bolesława Chrobrego, później w Publicznym Gimnazjum nr 4, a na koniec w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli popularnej ?Samochodówce?.

-Ani przez chwilę w tamtych czasach nie myślałam, że wyjadę z rodzinnego miasta, a już na pewno będę miała do czynienia z filmem, czy programem telewizyjnym. Jestem dumna, bo pierwsza w mojej rodzinie odważyłam się zaistnieć w tej dziedzinie życia – wspomina Paulina.

Z lat szkolnych Paulina ze szczególnym sentymentem wspomina panią Ewę Cedro, swoją wychowawczynię w klasach 1-3. Była bardzo wymagającym, ale niezwykle skutecznym nauczycielem.

Paulina mówi, że chętnie też wspomina swoje nauczycielki wychowania fizycznego.

-Pani Beata Kołodziej, moja wychowawczyni w klasach 4-6, we wszystkich rozbudzała zamiłowanie do siatkówki. Zarażała uczniów tą dyscypliną sport i zachęcała ich do jej uprawiania ? wspomina Paulina.  ?Z wyjątkowym sentymentem wspominam panią Elżbietę Ozdobę z Publicznego Gimnazjum nr 4 na Stawkach. To osoba, która zawsze realizowała swoje cele. Jako nauczycielka wychowania fizycznego niczym dobry anioł zawsze dawała uczniom wsparcie. Miała ogromny dar motywowania, z którego i ja czerpałam całymi garściami. Dzięki niej mogłam śmiało iść w życiu do przodu.

Z perspektywy Dolnego Śląska

-Gdy we Wrocławiu opowiadam o sobie, o tym, gdzie mieszkałam, skąd pochodzę, to ludzie nie wiedzą nawet, gdzie jest to nasze miasto ? mówi Paulina. ?Staram się im wyjaśnić z czego jest znany Ostrowiec Świętokrzyski. Cierpliwie tłumaczę z dumą ostrowczanki, że mamy hutę, niedaleko są piękne Góry Świętokrzyskie, słynne Krzemionki na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO, a nieopodal produkują znaną na całym świecie porcelanę ćmielowską. Dopiero wtedy rozjaśnia im się przybliżona lokalizacja miasta. Zdarza się, że kiedy opowiadam o Ostrowcu Świętokrzyskim, to wrocławianie, zwłaszcza kibice sportowi, mówią o naszym KSZO.  

Plany na dziś i jutro

-Łącze swoją pasję z pracą i wychowaniem dzieci ?opowiada nam Paulina. -Jestem z tego bardzo dumna. Nigdy też nie zapomnę o mieście, z którego pochodzę. Mam zamiar, gdy moi synowie podrosną, również zapisać ich do agencji filmowej, aby ułatwić im drogę aktorską i rozwijać w nich pasję. Mam wielka nadzieję, że będą ją ze mną dzielić, a jeśli nie, to nie będę naciskać, a pomagać im w rozwoju innych, swoich ulubionych pasji.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *