Co huczy w lesie, czyli czego nie wiemy o sowach?

Na tropienie sów w lesie najlepiej wybrać się na przełomie marca i kwietnia, bowiem o tej właśnie porze większość gatunków zajmuje swoje rewiry lęgowe. Właśnie dlatego bohaterem najbliższej ?Soboty w muzeum? będzie sowa. Warsztaty odbędą się 12 marca (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.

Sowa jest symbolem mądrości, ale nasi słowiańscy przodkowie przypisywali tym nocnym ptakom diabelskie pochodzenie. Do dziś funkcjonują w języku powiedzenia typu: sowa w domu kwili, umrzeć komuś po chwili.

Na zajęciach, podczas spaceru po tropach sów w krzemionkowskim rezerwacie przyrody będzie można poszerzyć wiedzę o tych tajemniczych ptakach, wokół których narosło wiele przesądów. Usłyszymy o tym, ile mamy sów w Polsce i jakie tereny najchętniej zajmują. Dowiemy się również jak rozpoznawać konkretne gatunki i jaką rolę pełnią w środowisku. Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *