Logistycy THM w świetnej formie!

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św., popularnego THM nie zwalniają tempa i jak co roku licznie biorą udział w olimpiadach i konkursach logistycznych organizowanych przez uczelnie wyższe w Polsce. Niektóre z nich miały już swój finał w marcu, inne zapraszają młodzież na zawody centralne w kwietniu.

Już dziś wiemy, że 7. osób zakwalifikowało się do finału VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie ZS nr 3: Ewelina Gogół, Natalia Morgaś, Paulina Stachurska, Maciej Czarnecki, Mateusz Dąbrowski, Mateusz Wójcik oraz Bartłomiej Winiarski zostali  wyłonieni spośród  uczniów z całej Polski biorących udział w etapie okręgowym olimpiady a tym samym otrzymali tytuł finalisty. W zawodach centralnych zmierzy się już tylko 50 najlepszych logistyków z kraju.

THM- owa Siódemka to najliczniejsza grupa ze wszystkich szkół biorących udział  w zawodach. Mało tego, żadne województwo nie wprowadziło do finału tylu logistyków co THM w sumie. Tym samym od dawna obserwujemy, że logistyka w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. stoi na najwyższym poziomie.

-Z roku na rok liczba olimpijczyków z branży TSL w naszej placówce rośnie. Są oni ciągle głodni sukcesu i zbierają żniwo tytanicznej pracy.? ? mówi pani Katarzyna Pastuszka, nauczyciel przedmiotów logistycznych i opiekunka młodzieży

Finaliści VI OOSL będą walczyć 8 kwietnia w Sopocie o tytuł laureata i cenne nagrody.

Dotychczasowe osiągnięcia zwalniają młodzież z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik logistyk. Tym samym na dyplomie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie uczniowie otrzymują 100% wynik.

To jeszcze nie wszystkie osiągnięcia logistyków THM. W czwartek 17.03.2022 r. odbył się finał Konkursu Logistycznego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu z Gdyni. Oliwia Makuch, uczennica klasy 2. zajęła zaszczytne 3.  miejsce w konkursie.

Uczennica zakwalifikowała się także do II etapu Olimpiady Logistycznej   organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki we Wrocławiu. Wraz z Oliwią w etapie okręgowym weźmie udział dwóch uczniów klas trzecich THM, a mianowicie: Bartłomiej Winiarski oraz Kacper Bęben.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Print Friendly, PDF & Email