Wreszcie! Kładka nad torami będzie jak nowa!

Kładka dla pieszych na stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie w najbliższych miesiącach remontowana, a mieszkańcy i podróżni zyskają wygodną i bezpieczną przeprawę przez tory. Taką informację przekazał nam Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Musimy przyznać, że na taką informację czekaliśmy latami.

– Prace obejmą część kładki będącą własnością PLK. Wyremontowane zostaną schody przy budynku dworca i prowadzące na peron nr 2. Wykonane będą nowe pomosty oraz poręcze, a bezpieczeństwo po zmroku zapewni ekologiczne oświetlenie LED. Nieużywana część kładki nad ul. Kolejową oraz schody od strony Starej Huty zostaną rozebrane- mówi Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Umowę z wykonawcą prac podpisano 28 marca. Na remont przeznaczono prawie 3,5 mln zł, a prace zaplanowane są do listopada tego roku.

O problemie związanym ze stanem technicznym kładki nad torami w sąsiedztwie dworca kolejowego w Ostrowcu Świętokrzyskiego pisaliśmy latami.

Na naszych łamach informowaliśmy o iście dantejskich scenach. Po torach biegały dzieci, często bez opieki, a elementy metalowe w tym siatka przeciwporażeniowa kładki stawała się łupem złomiarzy.

Nie udało się dojść do porozumienia, aby obiekt wyremontować, bowiem pomiędzy jego kilkoma właścicielami nie udało się wypracować porozumienia. Szansa, że coś się zmieni pojawiła się w grudniu 2019 r., kiedy to kładka w całości została przejęta w zarząd przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wówczas to zadeklarowano, że jej remont jest planowany po uzyskaniu środków finansowych na ten cel. W międzyczasie prowadzono doraźne remonty i uzupełnienia, m.in. podwyższona została balustrada, uzupełniono brakujące fragmenty osłon przeciwporażeniowych dla zapewnienia bezpieczeństwa na obiekcie.

Teraz w sąsiedztwie dworca na kładce widać już pierwsze prace remontowe mające na celu poprawę estetyki, ale i bezpieczeństwa tego obiektu.

Print Friendly, PDF & Email