Jest szansa na ważny łącznik

Wszystko wskazuje na to, że w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie ważny łącznik, pomiędzy ulicami Polną i Denkowską. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zadanie z realizacją w latach 2022 -2023 wprowadzono do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2022-2029.

Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem pomimo „niewielkiego obszaru” w kontekście terenu – stan prawny tych gruntów jest mocno skomplikowany.

– Podczas ostatniej sesji zostały zagwarantowane środki na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będziemy chcieli wybudować tam drogę gminą w oparciu o ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej- przyp. red.). Najważniejsze będą wykupy i podziały działek.

Przypomnijmy, że zakończone w roku minionym zadanie pn. „Budowa drogi gminnej stanowiącej łącznik między nowoprojektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim”, współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, obejmowało wykonanie skrzyżowania w ciągu ulicy Denkowskiej w postaci ronda z założeniem docelowego połączenia z ulicą łączącą ul. Furmańską z ul. Leona Chrzanowskiego poprzez nowo wybudowaną ul. Jakuba Gawrońskiego. Zakres projektu realizowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ograniczał się zatem tylko do wykonania dojazdu do garaży oraz wylotu z nowego ronda i dotyczył gruntów, do których gmina ma tytuł prawny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *