Climatic z wyróżnieniem za moduł posterunku policji

Za nami Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego, które zwieńczone zostały uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
Podczas uroczystej gali I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak wręczył wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Policji, które trafiło do firmy CLIMATIC za modułowy element posterunku policji. Nie trzeba nikomu przypominać, że laureat ma zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie tzw. „Starej Huty”. Nagrodę odebrał prezes firmy, Aleksander Panek.
Warto w iedzieć, że w grudniu minionego roku oddano do użytku nowy posterunek policji w Prochowicach. To pionierskie przedsięwzięcie firmy Climatic, który swój zakład produkcyjny ma zlokalizowany w naszym mieście.
– To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Jest zapotrzebowanie na 250 posterunków policji wybudowanych w tej pionierskiej technologii w skali kraju – mówił podczas otwarcia obiektu nadinspektor Dariusz Wesołowski, szef dolnośląskiej policji.

Jak czytamy w opracowaniu obiektu, aranżacja zabudowy umożliwia dogodny dojazd samochodem, jak również korzystanie z parkingów dla pojazdów służbowych i interesantów. Miejsce to jest nowoczesne i spełniające wszelkie wymogi oraz oczekiwania stawiane przed obiektami Policji. Realizacja poza budynkiem administracyjnym objęła posadowienie budynku garażowo -magazynowego wykonanego również w technologii modułowej  oraz zagospodarowanie terenu. Wartość całego przedsięwzięcia to kwota 3.470.029,40 zł, z czego blisko 500 tys. zł pochodzi z dofi nansowania gminy Prochowice.
Wszystko wskazuje więc na to, że firma Climatic rozpoznawalna z budowy modułów dla potrzeb służby zdrowia, czy edukacji znalazła nową niszę. Przypomnijmy, że w Ostrowcu Świętokrzyskim
jej dziełem jest świetlica osiedlowa na Kolonii Robotniczej. 

fot. Targi Kielce

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *