Przed nami „XI Świętokrzyski Karburator”

Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL w dniach 1 -3 lipca br. organizuje „XI Świętokrzyski Karburator” – zlot pojazdów zabytkowych połączony z rajdem krajoznawczym.
– W tym roku postanowiliśmy powtórzyć, na ile to możliwe, trasę rajdu z 2011 r., a wówczas przejazd odbył się pod hasłem „Śladami zabytków techniki”- mówi Paweł Bajerczak z Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL. Spotykamy się w piątek 1 lipca br. na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. Jest to dzień integracji i zlotu „w starym stylu”. Covidowy czas dał się nam wszystkim we znaki.
Bez względu na nasze spojrzenie na ten problem, na to czy się chcemy szczepić czy nie, musimy przyznać jedno. Te dwa lata znacznie odbiły się na relacjach społecznych. Z tego względu chcemy, aby tegoroczny Karburator różnił się nieco od zlotów, do jakich przywykliśmy ostatnimi laty. Wracamy do korzeni. Stawiamy na kontakty międzyludzkie, odnowienie więzi i wspólne biesiadowanie. Piątek ma być taki jak imprezy motoryzacyjne, które pamiętamy sprzed lat. Impreza oficjalnie rozpoczyna się w piątek 1 lipca br. o godz. 18 na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. Stąd też w sobotę o godz. 9 wystartuje rajd, którego trasa będzie wiodła przez: Rudę Kościelną (gorzelnia), Krzemionki, Nietulisko (ruiny walcowni), Cukrownię Częstocice. O godz. 15.30 na Rynku w Ćmielowie zaplanowano wystawę pojazdów biorących udział w rajdzie, skąd uczestnicy o 16.45 udadzą się do Żywego Muzeum Porcelany AS Ćmielów. O godz.18 zacznie się biesiadowanie na Stadionie Leśnym, gdzie zaplanowano konkursy, koncerty. Przypomnijmy, że „Świętokrzyski Karburator” jest imprezą cykliczną, prezentującą lokalne walory turystyczne poprzez rajdy krajoznawcze. W tym roku odbywa się pod patronatem burmistrza Ćmielowa, Joanny Suski. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia w tym regulamin na facebookowym profi lu Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.