Piotr Chorab prezesem, a Aron Pietruszka i Mirosław Wojsławski członkami zarządu KSZO 1929

Na wznowionych dziś obradach Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 doszło do zmiany przewodniczącego. Wiceprezydenta Piotra Dasiosa zmienił Łukasz Witkowski, na co dzień sekretarz powiatu ostrowieckiego. W komisji mandatowo-skrutacyjnej zasiedli tym razem Daniel Krajewski i Rafał Borek. Rolę sekretarza zebrania pełniła Daria Rzęchowska.

W wyborach na prezesa klubu padła jedna kandydatura, Piotra Choraba, dotychczasowego  wiceprezesa klubu ds. organizacyjnych. W swoim expose podkreślił, że chce być prezesem dla całego środowiska piłkarskiego, który zakopie animozje i podziały i będzie pracował dla dobra ostrowieckiej piłki. Głównym zadaniem nowego prezesa będzie spłata zobowiązań finansowych po poprzednim zarządzie i ustabilizowanie sytuacji finansowej. Prezes chce powoli, metodycznie zbudować zespół, który w przyszłości powalczy o coś więcej. Większą uwagę skupi na rywalizacji w systemie Pro Junior, a ewentualne środki uzyskane ta drogą wykorzystać do wzmocnienia drużyny. Mówił także o tym, że celowa wydaje się zmiana statutu, pozwalająca na powołanie wiceprezesów, odpowiadających za poszczególne odcinki pracy w klubie.

Piotr Chorab został wybrany prezesem dziesięcioma głosami „za” przy swoim wstrzymującym się od głosowania.  

Na członków zarządu wybrano radnego miejskiego Arona Pietruszkę i pracującego w referacie zarządzania drogami Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mirosława Wojsławskiego.

W komisji rewizyjnej stowarzyszenia zasiadać będą Andrzej Żołnierzak, Łukasz Wesołowski i Paweł Radzimski.  

O szczegółowych planach nowego prezesa oraz podsumowaniu sytuacji w ostrowieckiej piłki nożnej dokonane przez wiceprezydenta Piotra Dasiosa, który nowy zarząd nazwał technicznym i zapowiedział wsparcie klubu dodatkową kwotą 300 tys. zł, w poniedziałkowym wydaniu papierowym.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piotr Chorab prezesem, a Aron Pietruszka i Mirosław Wojsławski członkami zarządu KSZO 1929

  • 28 czerwca 2022 at 22:24
    Permalink

    Dali 300 tys zł w zamian za stanowiska dla „swoich”…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *