Miejska Biblioteka Publiczna na wakacje. Spotkanie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach wakacyjnego cyklu „Czytelnicza ortodroma – kurs na Browar pełen książek” zaprasza we wtorek 12 lipca br. na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk. Początek godz. 18.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to jednocześnie pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa oraz dziennikarka. W swojej karierze pracowała również jako nauczycielka języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Małgorzata Gutowska-Adamczyk prywatnie jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka i ma dwóch synów.

Pisarka zadebiutowała w 2002 roku powieścią „110 ulic”. Książka opowiada o życiu Michała, który ma praktycznie wszystko: bogatych rodziców i co za tym idzie ? wspaniały start w przyszłość. Wszystko zmienia się, kiedy musi wraz z rodziną przeprowadzić się do mieściny znacznie oddalonej od Warszawy. Na szczęście jego najgorsze przeczucia wcale się nie sprawdzają.

Magdalena Gutowska-Adamczyk jest autorką 20. książek, za które bywa bardzo często nagradzana. W 2012 roku otrzymała wyróżnienie książki roku dla pozycji „Cukiernia Pod Amorem” przez portal Granice.pl. Jej najnowszą powieścią są wydane w 2015 roku „Kalendarze”. Jest to przede wszystkim powieść o dzieciństwie, która stanowi jednocześnie pochwałę prostego i pełnego zwyczajnego ciepła życia.

Ciekawostką jest, że Małgorzata Gutowska-Adamczyk latach 2003-2008 pisała dialogi do znanego serialu „Na wspólnej”.

Przypomnijmy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach programu „Partnerstwo dla książki” otrzymała dotację w wysokości 15 000 zł na realizację zadania „Czytelnicza ortodroma – kurs na Browar pełen książek”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.