Na Gutwinie było bardzo fajnie! (zdjęcia)

Niedzielny piknik „Na Gutwinie jest fajnie!” przyciągnął bardzo dużo osób. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, z których korzystały całe rodziny.

Na pewno największą gwiazdą była grupa cyrkowa „Klaunik”, która przez trzy godziny bawiła nie tylko najmłodszych. Były pokazy akrobatyczne, sprawnościowe, konkursy, olbrzymie maskotki, a nawet zbudowanie największej ludzkiej piramidy. Grupa „Klaunik” gościła w Ostrowcu Św. po raz drugi i ponownie udowodniła, że należy do ścisłej czołówki artystów cyrkowych w Polsce. Wielkie brawa i podziękowania za wspaniały pokaz!

Bardzo pozytywne emocje wprowadziła Aleksandra Kaczmarczyk i jej zajęcia zumby. Przez pół godziny mnóstwo dzieci (choć nie tylko), a wśród nich m.in. Miss Województwa Świętokrzyskiego 2022 ostrowczanka Natalia Partyka, bawiło się przy skocznej muzyce, wykonując z uśmiechem układy taneczne.

Piknik zakończył występ iluzjonisty Karola Sanettiego, który nawiązał z publicznością doskonały kontakt i pokazywał niesamowite magiczne sztuczki. Widzowie z niedowierzaniem patrzyli, jak na ich oczach działy się niemożliwe rzeczy.

Ponadto organizatorzy przygotowali – przy współudziale wielu firm i instytucji – mnóstwo innych atrakcji. Uczestnicy pikniku mogli poprowadzić samochód w alkogoglach, zobaczyć od środka pojazdy Policji i Straży Pożarnej, pogłębić wiedzę ekologiczną na stoisku Świętokrzyskiego Parku Narodowego i zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez Wojska Obrony Terytorialnej. Ciekawe stanowisko przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa i dodatkowo zorganizowała dla dzieci konkurs wiedzy o podatkach. Animacje dla najmłodszych przygotowały Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych, Bank Pocztowy, Fundacja Promyk i oczywiście MOSiR. Chętni mogli potrenować taekwondo pod okiem trenerów z klubu OSTO Ostrowiec Św. Dopełnieniem sportowych aktywności były możliwość gry w tenisa ziemnego i wzięcia udziału w grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów MOSiR.

Pyszną wodą z sokiem częstowali pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, a grillowane kiełbaski przygotowała Rada Osiedla Gutwin. Wyroby artystyczne prezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa”. Nowością na pikniku były warsztaty bębniarskie, które przyciągnęły bardzo dużo – nie tylko najmłodszych – uczestników. Dzieci mogły korzystać także z kilku dmuchańców.

Już dziś MOSiR zaprasza na niedzielę 14 sierpnia do Parku Miejskiego na rodzinną imprezę pn. „Rowerowe wakacje”. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *