OTBS rozpoczyna realizację nowego osiedla

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. rozpoczyna realizację kolejnego, nowoczesnego osiedla mieszkaniowego.
Powstanie ono przy ulicy Hubalczyków. O planach poinformowali prezydent Jarosław Górczyński, prezes zarządu OTBS sp. z o.o. Wojciech Wójcik oraz Karol Szewczyk, dyrektor ds. techniczych w mspółce.
W pierwszym etapie powstanie 1-klatkowy, 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z trzydzistoma mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu od 35m2 do 59m2 – jeden z trzech na osiedlu- mówi prezes Wojciech Wójcik. Będzie to budynek podpiwniczony, w poziomie piwnic znajdzie się wymiennikownia MEC, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie porządkowe, w poziomie parteru wózkownia. Wyróżnikiem będzie klatka schodowa z windą osobową.
– Liczę, że na obecnych nieużytkach wkrótce staną bloki, które da się sprzedać w dobrych cenach – mówi prezydent Jarosław Góczyński. Przez co do naszego miasta zaprosimy także mieszkańców z okalających nas gmin.


OTBS sp. z o.o. od wielu lat wpisuje się w potrzeby mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach realizacji budownictwa mieszkaniowego. Ostatnio Spółka zrealizowała nowoczesne  zamknięte Osiedle Merkury przy ul. Kopernika 34A i 34B, usytuowane na terenie dawnych Zakładów Odzieżowych „Gambo”. Wcześniej zamknięte Osiedle Tęczowe przy ulicy Pogodnej – kompleks siedmiu budynków; złożone z dwóch budynków, zamknięte Osiedle przy ulicy Sikorskiego 49 i 51oraz dwa budynki wielomieszkaniowe w systemie TBS przy ulicy Reja 14 i 16.


Obecnie z inicjatywy prezydenta Jarosława Górczyńskiego spółka podjęła się realizacji kolejnej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Hubalczyków. Jest to bardzo gospodarne podejście do wykorzystania już istniejącej infrastruktury w dobrze skomunikowanej części miasta. Stworzy to nową jakość przyciągającą mieszkańców w tę interesującą okolicę. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przedszkole, plac zabaw, szkoła, markety handlowe. Celem jest stworzenie zamkniętego osiedla złożonego z trzech budynków z dalszym potencjałem rozwoju o kolejne budynki w przyszłości. Każdy z budynków zaoferuje po 30 mieszkań o najbardziej poszukiwanych obecnie metrażach. Najmniejsze kawalerki pomimo zaledwie 35m2 będą miały wyodrębnioną sypialnię, a największe mieszkania o powierzchni 59m2 będą mieć po dwie wyodrębnione sypialnie. Takie rozwiązania satysfakcjonująco zaspokoją potrzeby wielu przyszłych nabywców. W najbliższe dni zostanie ogłoszonyprzetarg na realizację pierwszego bloku przyt ul. Hubalczyków. Po jego rozstrzygnęciu poznamy jakie zostaną zaproponowane ceny sprzedaży mieszkań.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.