Wakacje Offline 2022

Dokładnie 12 organizacji pozarządowych z Ostrowca Świętokrzyskiego po raz kolejny pozyskało dotację z Ministerstwa Sportu na realizację projektu pn. Wakacje Offline 2022. Już dopracowywany jest harmonogram wydarzeń kończących projekt.

Liderem ostrowieckiego projektu jest Stowarzyszenie Szachowe „Hetman”, a jego prezes Anna Choina została koordynatorem całego przedsięwzięcia. Za poszczególne dyscypliny odpowiedzialne są pozostałe organizacje pozarządowe, które są równoprawnymi partnerami projektu: Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, Stowarzyszenie Ostrower, Fundacja Aktywnych Mam, Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Akademia Volley Stars Ostrowiec, Świętokrzyski Związek Harcerstwa Polskiego, Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskie OSTO, Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak, Fundacja Questingu – wyprawa po skarb, Fundacja z Serca Marty Kłonicy oraz Jagoda Dadia Studio Wokalne Metro.

„Wakacje offline” to propozycja połączenia aktywnych formy spędzania wolnego czasu, pobycia offline na ile się da z nauką gry w szachy. Model ten znakomicie przyjął się w roku ubiegłym,
a wydarzenie kończące projekt czyli Ostrowiecki Dzień Sportu przyciągnął setki uczestników.

Poszczególne organizacje już przygotowują swoje harmonogramy, o których informują na bieżąco, na głównym profilu wydarzenia, na portalu społecznościowym FACEBOOK – Wakacje Offline, a także swoich stronach. Zajęcia ruszyły 1 sierpnia i będą trwały do września.

Na projekt NGO-y pozyskały 45 tys zł. Patronat nad projektami objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Posłanka Anna Krupka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.