Eksperyment procesowy na alei 3 Maja

Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował kierowców, że w południe 8 września 2022 r. zamknięty zostanie przejazd Aleją 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. I rzeczywiście, ruch został wstrzymany, a w tym czasie śledczy przeprowadzali eksperyment procesowy w związku z postępowaniem dotyczącym wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z 1 sierpnia 2022 roku, kiedy to pod kołami ciągnika siodłowego marki Volvo z naczepą zginęła rowerzystka.

-Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal intensywnie badają przyczynę tego zdarzenia –powiedział Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. Jak dotąd nikomu nie postawiono zarzutów. Postępowanie toczy się więc w sprawie.

Przypominam, że za kierownicą ciężarówki zasiadał 22-latek. Z jego relacji wynikało, że gdy ruszył sprzed przejścia dla pieszych, nagle usłyszał dziwne odgłosy. Po zatrzymaniu pojazdu próbował wyciągnąć kobietę spod pojazdu, ale nie był w stanie. Wezwał policję i pogotowie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Eksperyment procesowy na alei 3 Maja

  • 8 września 2022 at 17:40
    Permalink

    Nie wiem kto wymyślił, by tą rekonstrukcję zrobić w godzinach szczytu, ale tylko pogratulować. Ciężko przejechać z Ronda Republiki przez Wiadukt do skrzyżowania ze Starokunowska, zwykle to zajmuje 20 min a dzisiaj 2 razy tyle. Co by się stało naszej policji, gdyby to zrobili wieczorem, gdzie jest mniejszy ruch ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.