Powraca ambulans Fundacji Ronalda McDonalda

Już w najbliższy piątek i sobotę (16 i 17 września br.) Ostrowiec Świętokrzyski odwiedzi ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”. Na bezpłatne badania USG, dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, będzie można zapisywać już jutro i w środę.

Przypomnijmy, że badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. Lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Po ich zakończeniu rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który zaparkuje na ostrowieckim Rynku. Uwaga! Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy.
Zapisy prowadzone będą pod numerami telefonu 603 843 283, 531 473 039 we wtorek w godz. 15 -19 i środę w godz. 15 -17. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzięki inicjatywie Fundacji w latach 2005 -2020 przebadano ponad 73.000 dzieci z terenu całej Polski. Lekarze radiolodzy, prowadzący badania na pokładzie fundacyjnych mobilnych klinik, wykonali blisko 190 tysięcy badań USG. Ich efektem jest zdiagnozowanie u badanych dzieci ponad 18 tysięcy nieprawidłowości, skutkujących skierowaniem dziecka do dalszej konsultacji medycznej. U 3.315 badanych dzieci diagnoza dotyczyła podejrzenia zmian onkologicznych, w kilkunastu przypadkach wykryto rozwinięte guzy, potwierdzone badaniami histologicznymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *