Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI 

W dniu 25 września na terenie Gutwinu odbędzie się Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI, który ma na celu zebrać środki finansowe na zakup dla niej specjalistycznego, ultralekkiego, aktywnego wózka inwalidzkiego. Organizacji zawodów podjęli się ostrowieccy propagatorzy nordic walking z „Chodzę Bo Lubię”. Do organizacji zaprosili Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” oraz Fundację Centrum Rozwoju Regionalnego „EDU-BAŁT”. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową, rzeczową lub w każdej innej formie, która doprowadzi ich do celu, czyli zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Natalki.

-Od 13 sierpnia można się już zapisywać on-line na zaproponowane dystanse, tj. ok. 5 km marszu nordic walking i Bieg, MARSZoBIEGi dla dzieci i młodzieży oraz MARSZ INTEGRACYJNY ok. 800 metrów, na czele, którego będzie NATALKA –mówi Remigiusz Woźniak, pomysłodawca i osoba odpowiedzialna za zorganizowanie wydarzenia. -W najbliższą niedzielę odbędzie się także ognisko integracyjne w „Kąciku Edukacyjnym” Nadleśnictwa Ostrowiec z niespodziankami oraz „Spacer Edukacyjny z leśniczym”. Czekają na uczestników również atrakcje kulinarne, muzyczne i konkursy z nagrodami.

Zgłoszenia do marszu nordic walking ok. 5 km, biegu na ok. 5 km, oraz do biegów dla dzieci przyjmowane są elektronicznie przez stronę internetową dostartu.pl oraz w dniu pikniku w biurze zawodów. Limit uczestników w biegu głównym, marszu nordic walking wynosi 300 osób. Miejsce na liście startowej gwarantuje zaksięgowana opłata startowa, a nie sama rejestracja. Opłata/cegiełka za udział wynosi 40 zł (lub więcej), za marsz integracyjny i biegi dla dzieci i młodzież szkolną udział jest bezpłatny lub opłata dobrowolna. Za to będą nagrody – puchary dla trzech najszybszych osób w każdej z kategorii: w biegu na dystansie głównym, marszu Nordic wal king oraz medale dla wszystkich uczestników, którzy ukończą trasę. Elektroniczny pomiar czasu zrealizuje MOSiR.

Odbędzie się także Bieg Przedszkolaków – na dystansie około 100 m i Bieg dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie około 300 m bez rywalizacji. Natomiast Bieg dla dzieci z klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych na dystansach około 600 m i 1000 m odbędą się ze startu wspólnego bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy, a zajmujący miejsca I-III nagrody indywidualne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Zgłoszeń do biegów dzieci dokonują osobiście ich opiekunowie prawni on-line lub w miejscu odbioru numerów startowych – namiot rejestracji zawodów.

Wolontariat na wydarzeniu zapewni 01 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „CAELI” oraz dzieci członków „Kijowej Watahy”, natomiast opiekę medyczną na trasie zapewni Grupa Ratownictwa PCK. Do akcji włączyło się Koło PZW nr 34 Ostrowiec Świętokrzyski – Miasto, które w tym samym miejscu organizuje zawody łowienia metodą gruntową.

Program zawodów:

8.00-9.45 – potwierdzenie udziału marsz nordic walking na dystansie 5 km i biegu na dystansie 5 km oraz odbiór numerów startowych,

10:00 – marsz integracyjny na dystansie ok. 1 km,

10.30 – 11.30 – bieg na dystansie ok. 5 km,

10.35 – 11.50 – marsz nordic walking na dystansie ok. 5 km,

12.00 – 12.55 – biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

13.00 – uroczyste podsumowanie wydarzenia i rozdanie nagród indywidualnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.