Food trucki już na ostrowieckim Rynku. Są nowości! (zdjęcia)

Kilkanaście food truków zaparkowało już na ostrowieckim Rynku. To kolejna odsłona cieszącego się w naszym mieście olbrzymim powodzeniem Street Food Polska Festivalu.

– Stawiamy na food trucki, które prezentują najwyższą jakość  – mówi Michał Skoczek ze Street Food Polska. Tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim są nowości w tym, m.in. „U Greka” oferujący takie klasyki greckiego street foodu, jak chociażby pita gyros. Po raz pierwszy też prezentuje się „Chińczyk” z makaronami chińskimi.

A oto lista food trucków, które winny się pojawić w ramach kolejnej odsłony imprezy w Ostrowcu Świętokrzyskim: Syty Dog – amerykańskie hot dogi, Syte Pierogi – azjatyckie pierożki na parze, Syty Wół – amerykańskie burgery, Syta Kura – panierowane kurczaki w amerykańskim stylu, Zapieckowóz – zapiekanki, Philly Cheese Steak – kanapka ze stekiem rodem z Filadelfii, restauracja Primo – piwo, wino, grzańce, Centralne Biuro Smaku – azjatyckie przysmaki ze śląskim sznytem, U Greka – dania kuchni greckiej, Manufaktura Krakowska – soczyste burgery z grodu Kraka, Złote Paluchy Churros – hiszpańskie churros, Fragola – Świeże Owoce w Czekoladzie, Chińczyk – azjatyckie makarony z woka oraz Słodka Bryka – Pancakes, gofry bąbelkowe i lody tajskie

– Ceny nie poszybowały w górę, może gdzie nie gdzie widać podwyżki, ale są one minimalne. Chyba takiej sytuacji nie da się długo utrzymać, bowiem same składniki dań są coraz droższe. Wszyscy właściciele food trucków nastawiają się na trzymanie wysokiej jakości. Bowiem jeśli ktoś ma wydać pieniądze na jedzenie musi wiedzieć za co płaci- przyznaje Michał Skoczek.

Strefa Food Truck zaprasza na ostrowiecki Rynek:24.09. (sobota): 11.00-21.00, 25.09. (niedziela): 11.00-20.00.

Więcej informacji na facebookowym profilu wydarzenia.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.