Biuro Wystaw Artystycznych proponuje nowe aktywności

Kierowane przed dyrektor Justynę Ładę Biuro Wystaw Artystycznych nie zwalnia tempa. Po tym, jak przed kilkoma dniami odbyły się wernisaże aż trzech wystaw, na specjalnej konferencji zostałyzaprezentowane kolejne twórczeaktywności.
„Formy podstawowe”, czyli sztuka wkracza do szkoły.
I tak, ostrowieckie BWA weszło do elitarnego grona instytucji uczestniczących w przedsięwzięciu „Formy podstawowe”. To cykliczny program skierowany do uczennic i uczniów od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej, realizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego. Ideą „Form podstawowych” jest stworzenie pudełka mieszczącego w sobie „uśpioną” wystawę, która w każdej chwili może się zmaterializować w kształcie wybranym przez uczniów, wspieranych przez kadrę nauczycielską i zespół edukacji Muzeum. Tegoroczne wydanie składa się z prac Tareka Atouiego, Maximiliane Baumgartner, Alicji Bielawskiej, Kati Buchatskiej, Dory Garcii, Prabhakara Pachputego, Joanny Piotrowskiej & Bożki Rydlewskiej, Raqs Media Collective, Jaśminy Wójcik i kolektywu Zakole.
Projekt BWA zrealizuje z PSP Nr 5 kierowaną przez dyrektor Martę Dobrowolską- Wesołowską, ale nie wykluczone, że trafi on również do innych placówek z terenu miasta.
-Na początku pojawiło się pytanie, kogo zaangażować w tak ciekawy projekt- przyznaje dyrektor BWA, Justyna Łada. Wybór padł na PSP Nr 5, która ma profil artystyczny i uczniowie często uczestniczą w organizowanych przez nas zajęciach. Teraz, to dzieci tej szkoły jako pierwsze będą mogły obcować ze sztuką w swojej placówce. Nie wykluczamy, że z przyszłości zaprosimy kolejne szkoły do podobnej współpracy.
-Chcemy pokazać naszym uczniom, że świat to sztuka – przyznaje dyrektor Marta Dobrowolska -Wesołowska. Liczymy, że to zadanie pobudzi kreatywność uczniów i uświadomi, że wszystko co nas otacza, jest elementem sztuki. Kolejnym ważnym elementem będzie udowodnienie, że nie trzeba rozumieć sztuki, bowiem przemawia ona do nas tak, jak my jesteśmy w stanie to pojąć.
Artystyczna Akademia BWA
To zajęcia dla osób w każdym wieku, zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów – mówi dyrektor BWA Justyna Łada. W ramach tego cyklu każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Już w tym tygodniu odbędą się pierwsze zajęcia pod hasłem „ABC projektowania wnętrz”, a także zaproponujemy kreatywne spotkania ze sztuką dla najmłodszych. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.bwa.ostrowiec.pl, a także mediach społecznościowych.
BWA zaprasza
Już dziś (20 października) o godz. 18.00 zapraszamy do BWA Ostrowiec na kolejne już spotkanie z cyklu LET’S TALK ABOUT ART, które stanowi jedną z bogatej oferty propozycji towarzyszących prezentowanym aktualnie wystawom. Zajęcia poprowadząkoordynatorzy Ostrowieckiego KlubuDyskusyjnego – Marta Dobrowolska – Wesołowska oraz dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych Justyna Łada.
Natomiast w niedzielę (23 października) o godz. 11.00 załoga BWA Ostrowiec zaprasza na warsztaty rodzinne. Inspirację będzie stanowiła sztuka portretowa, a uczestnicy będą się uczyć jak wyrażać emocje za pomocą barw,kształtów i linii.
– Uczestnicy piątej już edycji zajęć z cyklu „LET’S TALK ABOUT ART” będą zwiedzać aktualne wystawy. Ekspozycje jak zwykle będą pretekstem do rozmów i dyskusji o sztuce i życiu. Sporo miejsca poświęcimy emocjom i sposobom ich wyrażania poprzez sztukę. Podobna tematyka będzie stanowiła punkt wyjściado niedzielnych warsztatów rodzinnych. Z uczestnikami/czkami  bbędziemytworzyć kreatywne portrety oraz wykonywać papierowe maski – informuje dyrektorka BWA Ostrowiec Justyna Łada. – Takie spotkanie to okazja do poznawanie siebie nawzajem oraz tego jak przeżywamy i odbieramy swoje oraz emocje naszych bliskich.
Wstęp na zajęcia z cyklu LET’S TALK ABOUT ART jest bezpłatny. Na niedzielne warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu +41 263 20 48. Koszt udziału od dziecka wynosi 10 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *