Wręczenie Europassów w THM (zdjęcia)

W Zespole Szkół nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się uroczyste wręczenie Europassów. W tak ważnym dla szkoły wydarzeniu wzięli udział: naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusz Łata oraz dyrektorzy- Czesław Golis, Piotr Leśniewski oraz zaproszona młodzież wraz z opiekunami.

Europass to dokument potwierdzający odbyty staż w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego  Erasmus +.

Koordynatorką programu była Mariola Leśniewska, która wraz z Katarzyną Cedro opiekowała się grupą logistyków, mechatroników i informatyków. Wartość tegorocznego projektu to 70.072 euro.

Przez 4 tygodnie 22 uczniów pracowało, zgodnie ze swoją szkolną specjalnością, w różnych firmach w Granadzie.  Natomiast nauczyciele: Jolanta Świąder, Magdalena Kaniewska oraz Marek Gawlik, Radosław Moskal. Dariusz Granat, Robert Mysłek oraz dyrektor Tomasz Łodej w ramach zwiększenia kompetencji zawodowych, społecznych i językowych wzięli udział w mobilności typu Job shadowing i w ciągu 5 dni poznawali hiszpański system oświatowy. Główne cele stażu to: podwyższenie kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów i członków kadry pedagogicznej, zwiększenie szans uczniów na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy oraz podwyższenie kompetencji językowych wśród uczniów i członków kadry pedagogicznej.

Partnerami projektu była organizacja pośrednicząca- Universal Mobility SL, Santa Maria Micaela z Valencji.

Młodzież, podczas czwartkowej uroczystości, wspominała zarówno czas spędzony w pracy i na wielu wycieczkach jaki i kulturę i styl życia w Hiszpanii, a także dzieliła się zdjęciami i filmikami. Nie zabrakło żartów i dowcipów, a hiszpańskiego klimatu dodawał występ solistów- Kamili Błaszczak i Gracjana Jakóbczyka oraz szkolny zespół muzyczny Sidolux.

Nad częścią artystyczną czuwała Jolanta Grochulska.

Praktyki zawodowe w pięknej Hiszpanii były dla uczniów, jak zawsze, niezapomnianym przeżyciem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *