Gospodarcza strona miasta. Są nowi inwestorzy! Dodatki do żywienia zwierząt, lakiery do drewna, czy materiały z tworzyw sztucznych będą powstawać u nas!

Podczas ubiegłotygodniowej sesji radnym został zaprezentowany „Raport o polityce i strategii promocji gospodarczej miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. Towarzyszący materiał filmowy sprawił, że to podczas ostrowieckiej sesji mogliśmy dowiedzieć się, jako pierwsi, o najnowszych projektach inwestycyjnych w mieście.
W gronie nowych inwestorów jest Phytobiotics Polska, której prezes dr. Adrian Krzykawski w prezentowanym materiale filmowym zapowiedział, że polski oddział firmy Phytobiotics Germany zainwestuje w produkcję i sprzedaż naturalnych dodatków w żywieniu zwierząt. Konrad Nowakowski, prezes EVELITE Sp. z o.o. mówił o inwestycji polsko – szwedzkiej firmy w produkcję lakierów do drewna i lakierów elastycznych. Oba zakłady powstaną na terenach inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej. Z kolei Robert Szałajko, członek zarządu Partners in Vertures Sp. z o.o. poinformował o budowie zakładu produkcyjnego materiałów z tworzyw sztucznych w sąsiedztwie Celsy.
Tutaj warto zauważyć, że prawdziwy zwrot w polityce gospodarczej miasta nastąpił w 2016 roku, kiedy prezydent Jarosław Górczyński podjął strategiczną decyzję o nabyciu około 50 ha terenów poprzemysłowych, które po przygotowaniu mogłyby być udostępnione inwestorom. Z tego dużego areału, w pierwszym etapie, najszybciej udało się stworzyć nowoczesną dzielnicę przemysłową na obszarze 20 ha wokół największego zakładu przemysłowego w regionie.
Ostrowiecki Kompleks Inwestycyjny
Ostrowiecki Kompleks Inwestycyjny przy ul. Przemysłowej jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem, który powstał w Ostrowcu Świętokrzyskim od 1990 roku. W ciągu kilku lat miasto sprzedało sześciu inwestorom tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni około 11,5 ha. Izoterm, Elkom Trade, Part Logistik wybudowały już swoje siedziby i prowadzą w nich działalność operacyjną. Kolejna firma reprezentująca kapitał zagraniczny Phytobiotics Polska szykuje się do budowy swojego zakładu. Najnowszym inwestorem, który chce ulokować się przy ul. Przemysłowej, jest polsko – szwedzka firma, która do Ostrowca chce przenieść produkcję nowoczesnych i ekologicznych lakierów do drewna. W powstałej strefie inwestycyjnej miasto ma jeszcze do zaoferowania inwestorom dwie atrakcyjne działki o łącznej powierzchni ponad 5 ha.
Tereny inwestycyjne przy bramie nr 1 huty
Na finiszu są prace związane z powstaniem kolejnej dzielnicy przemysłowej przy tzw. bramie nr 1 huty Celsa. W tym rejonie została już wybudowana nowa infrastruktura drogowa, licząca blisko 2,5 km. W obrębie ulic Jana Samsonowicza i 11-go Listopada pojawiły się buspasy, chodniki i ścieżki rowerowe, energooszczędne oświetlenie oraz rondo. Powstał już parking typu Park&Ride wraz z nową bazą Miejskiego Zakładu Komunikacji.
(…) Dzięki realizowanej inwestycji w hutniczym sercu miasta uwolnią się nowe i atrakcyjne tereny inwestycyjne o powierzchni 2,2 ha oraz 5,1 ha. Równolegle do prowadzonych robót drogowych trwają także prace związane z opracowaniem przez gminę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Bałtowską i Jana Samsonowicza. Przyjęcie tego ważnego dokumentu otworzy pod inwestycje kilkadziesiąt nowych hektarów.
Tereny inwestycyjne przy bramie nr 3 huty
Pod koniec 2022 r. samorząd miasta rozpocznie kolejne duże i ważne zadanie infrastrukturalne. W obrębie ulicy Jana Samsonowicza oraz Antoniego Hedy ps. Szarego przy tzw. bramie nr 3 huty rozpocznie się budowa długo wyczekiwanej inwestycji drogowej, liczącej prawie 2 km, która obok usprawnienia logistyki, otworzy nowe tereny inwestycyjne w bezpośrednim otoczeniu huty. Powstaną tu uzbrojone kompleksy inwestycyjne o powierzchni 5 ha, 3,5 ha oraz 1,3 ha. Choć przedsięwzięcie jest na przysłowiowym starcie, są już pierwsi inwestorzy, którzy widzą w nim duży potencjał i kupili w tym obszarze tereny i obiekty pod lokalizację swoich firm. Inwestor z Podkarpacia nabył grunty o powierzchni ponad 5 ha pod budowę fabryki przetwórstwa tworzyw sztucznych. Aktualnie przedsięwzięcie znajduje się na etapie planowania koncepcji budowy zakładu.
W pobliżu podkarpackiej firmy kolejnego zakupu, w licytacji komorniczej, dokonała firma produkująca oświetlenie. Aktualnie przedsięwzięcie znajduje się na etapie projektowania modernizacji zniszczonej hali.  

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Gospodarcza strona miasta. Są nowi inwestorzy! Dodatki do żywienia zwierząt, lakiery do drewna, czy materiały z tworzyw sztucznych będą powstawać u nas!

  • 14 listopada 2022 at 11:22
    Permalink

    To niezla okazja, zeby zaistniec. I zeby wlasnie od nas wyplynelo spostrzezenie koniecznosci przygotowan juz teraz predsiebiorstw, spolecznosci i biznesu do nowego mozliwego otwarcia rynku na nowe mozliwosci, bo mamy u nas pania Dyrektor Dyrektorow, to prawie Kapo Ditutti Kapo, speca od Urzedow Pracy i dzieki niej mozemy roztaczac swialosc, a przynajmniej oswiecic co niektorych tego potrzebujacych w kwesti samorealizacji i wspolpracy z innymi podmiotami, Gdyz stajemy jako Kraj i wszyscy Polacy przed mozliwoscia blyskawicznego rozwoju. Choc to nie tak hop-siup, mozemy stanac przed dziejowym skokiem przez okno gospodarcze, jakie wkrotce otworzy sie w Ukrainie, Ale i rowniez, bedzie przy tym gleboki oddech gospodarczy w calej Europie. Narazie jest gra na spadki, ale to sie zmieni. Obrotniaczki juz podciagaja wyzej skarpety. No bo jak inaczej. Nie bedzie to juz jutro popoludniu, nawet nie w grudniu, Ale juz za niezbyt dlugo bedzie. Gora dwa trzy lata. A dla malych wczesniej. Poznamy to po kilku chaotycznych cwiczebnych skokach rynku papiurow na stockach i w koncu na rynku pracy. Do czego potrzebujemy dokonywac stalej swiadomej analizy i obserwacji innych rynkow. Choc to wlasnie u nas sie zacznie. W co zapewne wielu trudno bedzie uwierzyc I zeby nie odbylo to sie naszym kosztem, przygotujmy sie. Nazwijmy to rozchustowywaniem gosopdarki i zacznie sie to od gry na akcjach. Spore krotkie skoki w te i wewte. To nie my bedziemy grac mamy za krotkie pejsy, ale nic nie stoi na przeszkodzie to obserwowac, To bedzie jak na koncercie. Jeden zacznie spiewac, ktos zacznie klaskac, inni zaczna podrygiwac, az w koncu wszyscy zaczna spiewac. Dobrze jest wczesniej znac tekst, zeby nie udawac jak Jas Fasola w kosciole na mszy. I o tym przygotowaniu chce tu wpuscic male swiatelko. My w samym srodku tego co sie szykuje, mozemy sporo skorzystac. Jesli z cielecego przygladania sie, zaczniemy dostrzegac potrzebe przygotowania spoleczenstwa do zmian mentalnych, opartych o minimalna choc zdolnosc obserwowania zmian na rynku, najlepiej rynkach mogacych byc dzwignia zmiany statusu z cielat, na byki samorealizacji i ludzi przedsiebiorczych. Bylo by byczo. Wiele wskazuje na taka mozlwosc, ze szanse otworza sie w Polsce, jako przedbieg przed maratonem o laury uplecione z gospodarki nowej Ukrainy. Jesli oczywiscie Ameryka nie zaspi czasu na rozdanie kart, a raczej nie zaspi. i jesli my nie przespimy tego rozdania i bedziemy mieli z czym zasiasc przy stole. To bedzie jak black friday. Ukraincy ,,ogladali juz te filmy” i wiedza ze do nastepnego wymiaru przechodzi sie na golasa. I Europa nie daje im zludzen, ze bedzie inaczej. Jednak Ukraincy tego chca, bo wlasciwie teraz wybor maja maly. Dla tego bardzo, bardzo beda kochac Polske i Polakow, bo Polska da im malutki listek fogowy. Malenka ochrone i pomoc, zanim splaca dlugi wojny. Zanim rozszarpia ich biznesowe kruki i wrony. My to doskonale znamy. Zeby jak Polska powstac z popiolow komuny. Polska jest dla nich szansa na bardziej miekkie przezycie tego okresu. Starajmy sie zeby to bylo na dluzej niz im to dal Pilsudski. Pilsudzki im dal, ale oni sami nie umieli tego wykorzystac. Wydaje sie ze teraz sa zdeterminowani. Poteguje tez nasze szanse calkiem mozliwy fakt, ze bardzo prawdopodobna moze byc jeszcze jakas ,,krwawa niedziela” w Rosji, w typowej rosyjskiej wersji. Poniweaz Rosjanie uwielbiaja kopac lezacego. A jesli okaze sie ze Ukraina sie Ruskom nie da i przetrwa te wojne, to Rosjanie beda sie kopac miedzy soba. Bo tak to juz u szczurow jest. A wiele w Rosji przypomina wyscigi szczurow i oni zdaja sie na tej mentalnosci wzorowac. Bedzie u nich wiele wielkich upadkow, a podcinania skrzydel co nie miara. To moze znaczyc, ze rosyjski ladowy wschodni szlak handlowy planowany przez Niemcow i Chinczykow bedzie dosc ryzykowny. Zapewne bedzie po wojnie wylapywanie czarownic. To raczej juz dzis mozna przyjac za pewnik. Dalo by sie dosc latwo wykorzystac nasza zdolnosc przewidywania jesli sprawimy ze folksdojcze Tuska nie osiagna progu wyborczego, a Ursula Wonderful Multi Layer, ktorej w stosunku do Polakow jeszcze sie nie udalo powiedzstraci prawdy, straci przez to swoich u nas folksdojczow. Czyli swoje instrumenty. Nie bedzie miala czym sobie tu pogrywac jako Unia w interesie Niemiec. Oczywiscie pod pretekstem czego kolwiek, oni wiele razy w histori pokazali ze nie maja skrupolow do przesladowania innych, Wytarczy posluchac ich hymu, ile razy tam powtarzaja ze sa ponad wszystko. Krytyka innych nie przeszkadza im nawet jesli u nich, jest to cos za co przesladuja innych normalnocia, lub nawet jeszcze bardziej zaawanowanym zlem. Jesli by utrzymac poziom kategorii porownawczych na przestrzeni dziejow, to uszlachetnili tylko tego metody. Jesli tylko odsuniemy od waznosci glosu, po za prog wyborczy PO i wybrane osobniki z Opozycji to moze to nam dosc znacznie pomoc. Tylko sama swiadomoscia wyboru, rozumieniem co sie swieci. To przeciez tak nie wiele. Samo to, moze wiele zmienic na lepsze. Oni sie juz dawno sprzedali i molestuja na to konto spoleczenstwo jak cygan babke w metodzie na wnuczka. A wielu jak ta babka, w nadziei na lepsze jutro chcialo by im pomoc. Taka niewielka zmiana swiadomosci polakow mogla by udroznic kanaly zdrowszego politycznego myslenia, nie znaczy ze calkiem zdrowego, ale zdrowszego. Bardziej zgodnego z interesem polakow. Nie interesu kast, a interesu polakow. I raczej jak za dotknieniem czarodziejskiej rozczki, zdeaktywuja sie po tym bronione przez nich jak niepodleglosci specjalne kasty, swego broniace zecz jasna, ubecja poumieszczana w newralgicznych sektorach zycia i swiadomosci spolecznej, i na unijnych stolkach, Ruzie von Pancerfausty, Biedroneczki, nie beda ze tak powiem dzialac na dwa fronty, do wspomnien przejda Cicioliny ktore przez zarcik dostaly sie do parlamentu w naturalny sposob odejda w odstwake i zolty szalik nie uciagnie eszelona z bolszewikami. Ale rowniez obsranym gwiadzdom zacznie to w koncu splywac i takie tam tego typu normalizacje polityki krajowej, a wlasciwie wyciszenie sie gwiazd chaosu polityki krajowej powinny nastapic dzieki temu. Pozbywajac sie z zycia publicnego tych sprzedajnych Radziwilow i z polityki, w dosc prosty sposob mozemy osiagnac to co rozpoczal Krol Kazimerz. Stac sie centrum gospodarczym Europy. Przynajmniej waznym wezlem. Wspolczesny Radziwil w postaci Donka nie zrobi po tym raczej biznesu zycia, na miare Edgara, ktory misternie zaplanowali mu Niemcy. (A Edgarowi i Niemcy i Rosjanie to wiadomo), Teraz widac coraz wyrazniej jaka wazelina do kwadratu z tego wyszla. Mozemy sie stac biznesowym centrum europy. Tak niewiele potrzeba zeby przysunac to bardziej w nasza strone i wziac calkiem spora decyzyjnosc w nasze rece. Mozemy stac sie przynajmniej biznesowym centrum przeplywu towarow, bo i Bialorus czekaja zmiany. Sa szanse byc miejscem waznym, o ktorego beda przesuwaly sie centra europejskiego biznesu, bardziej po naszej mysli i z naszym udzialem. A nie przejechaly sie po nas, albo na nszych grzbietach. To my tutaj moglibysmy sprzedawac bilety do tego cyrku. Wspolnie z Ukraina mogibysmy wyportkowac Niemcow tak jak juz ich wyportkowalismy na Eueo 2012. Ale hola hola, tez z latwoscia moga nas omijac, lub z pomoca folkdojczow przez nas przenikac, sprzedac nas komu chca i co chca, lub trazytowac po nas wczystko, bez naszej wiedzy i udzialu, po za nielicznymi oczywiscie, co juz tez mialo miejsce. O czym dowiadywalismy sie z filmow myslac o jaki fajny film. Unia usilnie na to pracuje, chocby poprzez wstrzymywanie nam naleznego sianka z KPO, bardzo chca nam wychamowac rozwoj. Poprzez wmawianie nam ze mamy piegi, nie widzac wielkiego czerwonego pryszcza na swojej d w postaci Europejskiej Partii Ludowej, pra do realizacji Niemieckich interesow Mittel Europa. Oni tego nie chca, ale przy odrobinie dobrej polityki mozemy stac sie centrum logistycznych baz europy, To juz po czesci jest, niechcacy z powodu wojny, w Rzeszowie. Jasionka jest wazniejsza niz lotnisko w Berlinie. Mamy przecierz swietnych transportowcow. I bystrzakow w mierzynarodnych spekulacjach. W przy dobrych wiatrach w Rzeszowie w porywach bedzie mozliwy wiekszy ruch niz w Berlinie, czy Paryzu. To z takich mozliwych powodow Niemcy sa tak usrani i szukaja dla siebie ratunku u Chinczykow. Przygotowywanie do tego kadr powinnismy rozpoczac juz teraz i na teraz. Teraz zaraz. Rosjanie juz widza zamykajacy sie zwieracz i czeka ich coraz wiekszy nieunikniony smrod i babranie sie w swoich sprawach, a wkrotce zacznie im pzeszkadzac Putin i jego wielkosc i nieomylnosc. Tylko bardzo sie boja zmian. Panicznie wrecz. Zdaja sobie sprawe, ze to niie tylko Putin, ale i caly system stanie im na drodze do zdrowego wyjscia z gnoju, jaki sobie sami zgotowali. To sie moze, jak to w Rosji, w kolejna rewolte wewnatrz rosji przerodzic. Nie ideowa, a raczej walke o wladze i przywileje. Na miekko chyba raczej nie bedzie. Jakies krotkie szybkie ciecia i proby podtrzymania systemu na poczatek, systemu ktory i tak musi po raz kolejny w koncu upasc. Wojny w nieskonczonosc nie moga prowadzic i gosopdarczo nie maja szans. A warcholstwa tam do usuniecia jest zbyt wiele. Bedzie wiec to co z latwoscia mozemy przewidziec, choc nie mozmy przewidziec skali. Napewno beda sie gryzli miedzy soba jak szczury w pulapce. Oni sa bardziej skostniali i zatwardziali niz nasza ,,Specjalna kasta”. Nie reformowalni. Nie trudno wiec wyobrazic sobie co tam sie moze dziac. Bo kto z wlasnej woli i bez walki bedzie chcial oddac specjalne nieograniczone niczym przywileje. Te zamieszania moga odgrodzic dosc skutecznie Chiny, ktorym sie marzy ladowy szlak komunikacyjny. Nie wyglada to na teraz zbyt jedwabiscie. Rosjanie swoim ruskim mirem blokuja niechcacy Chinczykom swobodny dostep do Ukrainy i Europy, lub znacznie wydluzajac im dochodzenie do przyjemnosci latwego i szybkiego zalania Europy i nowego otwarcie w Europie. Niemcy juz to wiedza i juz ryja kanaly i wiedza ze Chinczycy tez wiedza i cos juz z tym wspolnie kombinuja. Zauwazyliscie? Chinczycy juz kupuja port w Hamburgu. Niemcy juz teraz zamierzaja byc dluga europejska reka Chin w Europie i pozniej w Ukrainie. Beda kombinowali jak przepuscic nowe szlaki handlowe od siebie do Chin przez Rosje, z mozliwoscia upuszczania towarow po drodze w Rosji, w jedna i druga strone, na wypadek gdyby Rosja wciaz po wojnie byla jeszcze na cenzurowanym. Tylko Polska znowu jak tem wol stoi im na drodze. Oni w ogole Polski nie biora w rozwazaniach pod uwage. Zeby moze zrobic ten interes wpolnie?..lub sie jakos nim podzielic? To co teraz jeszcze nie jest atrakcja, bedzie juz niedlugo, to Ukraina. Bedzie jak dziecko idace do pierwszej komuni. A Niemcy i Chiny planuja byc mama i tata. Amerykanow chca zepchnac co najwyzej na chrzestnego, nie tutejszego chrzestnego.reszta Uni to tacy dalsi goscie. Francuzom pewnie zafunduja jakies zolte kamizelki, moze tym razem pomaranczowe. A moze jednak im tam w tym biznesie dadza jakies ochlapy, zeby pomagli wypychac z tego intresu amerykanow. Ktorzy wcale nie sa tacy glupi jak by sie z pozoru wydawalo. I tu tez moze byc wazna rola i udzial Polski. Polska w tym jest wysokim plotem, ktory bez folksdojczow trodno bedzie przeskakiwac. Typowe dzialania Niemcow juz sa widoczne. Niemcy jak to Niemcy, lubia zarzadzac nie swoim jak swoim. Dla tego tez uwazam ze to bardzo, bardzo dobrze, ze rozwija sie gospodarcza czesc naszego miasta. Powinna rozwijac sie tez intelektualna. Pewnie tez logistyczna, a przy tym magazynowa, bo handel online bedzie wazniejszy i bardziej dochodowy niz targowisko miejskie. Produkcja tez mile widziana, bo da miejsca pracy i zbywalnoc na glodnej wszystkiego Ukrainie. Ktos ma tu kiepale, tylko czy to sie uda. I czy zdazymy sie do tego przygotowac. Narazie wyglada coraz lepiej. Ale jeszcze nie wyglada przciagajaco. No, bo wiecie, na dzikim zachodzie mozliwosc szybkiej zmiany koni byla gwarantm sukcesu. Tutaj bedzie mozliwa taka opcja jesli dogonimy czas z infrasruktura. Moze tez zbudujmy jakis Saloon? Parking z hotelem, nie hotel z parkingiem. Jakies zachety do odwiedzania nas? Nawet sprzedajac przy drodze medaliki, moze jednak nie medaliki, medaliony i wisiorki z krzemienia, oczywiscie magiczne, wiadomo ze magicze, tez da sie cos na tym zarobic. Czy drive tru z kielbaskami z rozna w miejscu notorycznych korkow, zamiast mycia szyb. Z miga mozna zrobic karuzele nad jakims rondem. Spory koszt, ale jaka ateakcja. Zapewne najwiekszy niegdys bazar w Polsce z £eknicy obok Slubic przeniesie sie teraz gdzies pod wschodnia granice. A i zapewne cwane Ptactwo juz tam gdzies buduje swoje magazyny i planuje bazary. Wiekszosc tego biznesu obok naszego miasta w prawdzie tylko smignie, budowa magazynow na wszelki wypadek jest calkiem trafionym pomyslem, wyprzedzajacym swoj czas, ktory sie z pewnoscia odnajdzie w rzeczywistosci. Moje gratulacje dla Wladz Miasta. Chyba to pan Gorczynski byl motorem napedowym tego pomyslu, a przynajmniej unosil sie na smietance tego pomyslu jak z bajki o Asteriksie i Obekliksie na tarczy. Jak to sie kiedys mawialo wienszuje. Naprawde dalo by sie cos zrobic w tym miescie, gdyby pomyslec badrdziej o miescie, a nie glownie o utrzymaniu miejsc pracy w jednym zakldzie. ( I radze patrzec na zegarek, bo budzenia tu sie nie da nastawic, a zgielk nadchodzacych zmian juz zaczyna byc slychac.).

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *