Przed Ostrowieckim Browarem Kultury stanął książkomat

Przed Ostrowieckim Browarem Kultury stanął książkomat. Dzięki niemu już wkrótce uzyskamy bardzo wygodny dostęp do katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Nasza biblioteka mieszcząca się w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury jest jedną z najnowocześniejszych w kraju, ale nadal sięgamy po nowości, stąd pomysł z zaproponowaniem czytelnikom korzystania z książkomatu, który pozwoli na wypożyczanie książek niejako przez całą dobę- mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, które działa jak popularne paczkomaty. Wystarczy zamówić książkę przez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru w książkomacie.

– Książkomat zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilkunastu dni- zapewnia dyrektor MBP, Paweł Górniak. Na pewno przygotujemy akcję informacyjną dotyczącą jego obsługi. Książkomat ma nam ułatwić kontakt z czytelnikami, którzy będą mogli oddawać za jego pośrednictwem książki i odbierać wcześniej zamówione.

Jak słyszymy książkomat będzie czynny 24 godziny na dobę.

– Nasz czytelnik ma bardzo różne preferencje. Jedni lubią, jak książki poleci im bibliotekarz, inni szukają propozycji dla siebie same, jeszcze inne zamawiają telefonicznie, czy internetowo i przychodzą do nas tylko po odbiór danej pozycji. Teraz, przy pomocy książkomatu, damy jeszcze jedną możliwość korzystania z naszej bogatej oferty- zachęca dyrektor MBP, Paweł Górniak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *