Kolacja dla rowerzystów

Stowarzyszenie Ostrower zaprasza 18 listopada br. w gościnne progi Ostrowieckiego Browaru Kultury. Spotkanie pod nazwą Bike’owa Kolacja rozpocznie się o godzinie 18.30. Tematem będą  dokonania minionych dwóch lat, podróże rowerowe, wycieczki, większe i mniejsze eskapady. 

– Ostatnia Bike’owa Kolacja czyli spotkanie dedykowane całemu środowisku rowerowemu naszego miasta odbyło się w listopadzie 2019 r. tuż przed pandemią. Od tego czasu dostawaliśmy bardzo wiele sygnałów, że to ważna i potrzebna inicjatywa. Chcemy nadal integrować wszystkich rowerzystów i pasjonatów dwóch kółek. Takie były bowiem cele i założenia naszego Stowarzyszenia – mówi Kamil Stelmasik.

Spotkanie będzie miało podobną formułę jak w latach minionych. Mile widziani są wszyscy miłośnicy jednośladów i turystyki rowerowej. Spotkanie nie przypadkowo nosi miano Bike’owej Kolacji. Menu stanowią bowiem rowerowe opowieści. Na Przystawkę swoimi rowerowymi przygodami podzielą się działające w Ostrowcu Świętokrzyskim grupy rowerowe. Danie Główne zaś podadzą gościom członkowie siedmioosobowej ekipy, która w 2019 r. zrealizowała przejazd pod nazwą „Rowerem w chmurach”. Była to podróży po Ukrainie, a docelowo na szczyt Pop Ivan, na którym przed II Wojną Światową wybudowane obserwatorium astronomiczno – meteorologiczne, nazwane potocznie Biały Słoń. Pojawią się zdjęcia i zapis video z wyjazdu ostrowieckiej ekipy.

Niespodzianka wieczoru to jubileusz jednej z najdłużej działających nieformalnych grup rowerowych.

– Nie zapomnieliśmy także o przygotowaniu deseru. Będzie to wariacja smaków, duża porcja rozmów w kuluarach przyprawiona szczyptą własnych doświadczeń, pomysłów i planów rowerowych na przyszłość. By kolacja była kolacją, by po prelekcjach czas dobrze i miło upływał, prosimy wszystkich o przygotowanie ze swojej strony drobnej przekąski. Może to być ciasto, sałatka, desery, kanapki. Nasz wspólny stół jest otwarty na wszystkie dobroci- gwarantują organizatorzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *