Ostrowiec: zwiększenie dostępności do zaawansowanego obrazowania w poradni urologicznej w GVM Carint

Od listopada mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego będą mogli korzystać jeszcze szerzej z oferty bezpłatnej, wysokospecjalistycznej opieki medycznej w poradni urologicznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Centrum medyczne GVM Carint Serce i Zdrowie zwiększyło dostępność do oferowanych porad, zatrudniając nowych specjalistów urologów, oferując tym samym dodatkowe godziny przyjęć w poradni urologicznej. Wraz z poprawą dostępności poprawia się również standard świadczonych usług. Do zespołu lekarzy specjalistów dołączyli dr Piotr Olechowski oraz dr Wojciech Baran.

Spółka zakupiła również wysokospecjalistyczny sprzęt diagnostyczny do badań ultrasonograficznych, dedykowany procedurom urologicznym. Zakupiony aparat pozwala na obrazowanie prostaty, nerek, pęcherza czy jąder w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Dobro naszych pacjentów – szybka i precyzyjna diagnostyka oraz nowoczesne metody leczenia to nasz priorytet. W naszych ośrodkach inwestujemy w najnowocześniejsze technologie medyczne, również dziś w Ostrowcu. Instalacja aparatu jest tego najlepszym dowodem – mówi Sebastian Kawalec, Prezes spółki GVM Carint.

Coś dla mężczyzn

Badanie stężenia PSA, rezonans magnetyczny oraz biopsje stercza pod kontrolą USG są podstawowymi narzędziami w przypadku diagnostyki raka prostaty. Postęp technologiczny w zakresie obrazowana umożliwia nam, urologom bardziej dokładne zlokalizowanie raka w obrębie prostaty. Dokładna, wielopłaszczyznowa wizualizacja pozwalająca na wykonanie precyzyjnej biopsji jest w dużej mierze zależna od jakości obrazów prostaty pozyskanych w trakcie badania ultrasonograficznego.. – mówi dr Przemysław Zugaj, specjalista urolog z GVM Carint.

Nowoczesny ultrasonograf jest już dostępny w poradni urologicznej GVM Carint w Ostrowcu. Mamy do dyspozycji doskonałą jakość obrazu, który umożliwia przeprowadzenie zaawansowanego badania ultrasonograficznego nerek, ich pomiarów oraz biopsji. Mamy możliwość dokładnej wizualizacji struktur anatomicznych, zmian oraz zlokalizowania kamieni nerkowych. Bardzo czuły Doppler umożliwia wizualizację przepływu krwi w jądrach oraz tętnicach prącia, co pozwala na sprawdzenie przepływu krwi, a porównanie ciśnienia tętniczego krwi przed oraz podczas erekcji może okazać się niezmiernie pomocne w wyjaśnieniu przyczyny jej zaburzeń. – mówi dr Wojciech Baran, nowy specjalista urolog, który dołączył do naszego zespołu.

Zaawansowane badania urologiczne również dla kobiet

Dysfunkcje dna miednicy związane są najczęściej z urazami powstałymi na skutek porodu oraz procesu starzenia się.

Badania ultrasonograficzne przezodbytnicze umożliwiają pełną wizualizację dna miednicy, a obrazowanie 3D pozwala na przegląd zebranych danych po wizycie pacjenta. Jesteśmy wyposażeni w dedykowane do tych badań głowice. Dynamiczne obrazowanie w czasie rzeczywistym daje nam możliwość, planowania leczenia oraz ewaluacji wyników w przypadku nietrzymania moczu, bólu w obrębie miednicy. Taka diagnostyka jest również dostępna w poradni urologicznej GVM Carint w Ostrowcu. – mówi dr Piotr Olechowski, który również dołączył do naszego zespołu.

Przypominamy, że korzystanie z opieki medycznej w poradniach finansowanych przez NFZ wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (POZ) lub innego specjalisty świadczącego opiekę w ramach NFZ.   

Centrum medyczne GVM Carint Serce i Zdrowie, to powstała jesienią 2020 roku placówka medyczna należąca do Centrum Kardiologii GVM Carint. Początkowo centrum medyczne uruchomiło odpłatne poradnie i leczenie zabiegowe w zakresie: urologii, ortopedii, a następnie w zakresie reumatologii i leczenia żylaków kończyn dolnych. To właśnie w GVM Carint w 2020 roku obyły się pierwsze w województwie świętokrzyskim nowoczesne operacje prostaty przy pomocy lasera holmowego. W 2021 roku ostrowiecki Carint uruchomił 4 poradnie specjalistyczne w ramach NFZ: dermatologiczną, urologiczną, ortopedyczną i proktologiczną. Od listopada bieżącego roku do zespołu specjalistów dołączyli kolejni lekarze dr Wojciech Baran i dr Piotr Olechowski.

Przypominamy, że poradnie zlokalizowane są w budynku Centrum Kardiologii GVM Carint przy ul. Szymanowskiego 13 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rejestracja na wizyty odbywa się pod numerem: +48 662 002 091.

W Ostrowcu Świętokrzyskim GVM Carint od ponad 13 lat kojarzone jest z wysokimi standardami leczenia kardiologicznego w Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii. Nowa placówka GVM Carint Serce i Zdrowie powstała w oparciu o wartości i standardy wypracowane na przestrzeni niemal dwóch dekad działalności medycznej. Obecnie Carint leczy pacjentów w kilku miastach w Polsce, gdzie realizuje pełnoprofilowe świadczenia kardiologiczne. Wykonywane są wszystkie typy zabiegów kardiologicznych z wykorzystaniem nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu, m.in.: leczenie ostrych zespołów wieńcowych w ramach 24 godzinnych dyżurów zawałowych, angioplastyka tętnic wieńcowych, koronarografia, ablacje zaburzeń rytmu serca, wszczepianie stałych i czasowych układów stymulujących serce (rozruszniki serca). Więcej informacji na stronach: www.gvmcarint.eu oraz www.serceizdrowie.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *