Zabiorą nas w hip-hopową podróż do przeszłości. To będzie wielkie widowisko taneczne!

W niedzielę (27 listopada) w ostrowieckiej hali widowiskowo- sportowej o godz.17 wystawiona zostanie premiera widowiska “Hip hopowa podróż do przeszłości”, w której zobaczymy m.in. tancerzy ze Szkoły Tańca „Progres” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaproszenia do odbioru od wtorku w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Po raz kolejny będziemy mieli jako pierwsi okazję zobaczenia przedsięwzięcia realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Przestrzenie Sztuki”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem „Przestrzeni Sztuki” w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Teatr Tańca, który zaprosił do tej współpracy m.in. Szkołę Tańca „Progres”. Po „Czterech porach roku” sprzed roku, zobaczymy tym razem „Hip hopową podróż do przeszłości”. 
– W spektaklu gram, tak naprawdę siebie, czyli dziewczynę, która zainspirowała się w telewizji tańcem – mówi Oliwia Żak ze Szkoły Tańca „Progres”. Zaczynam tańczyć i odnosić pierwsze sukcesy. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale będzie bardzo ciekawie. Jeśli chodzi o „Progres”, to na zajęcia chodzę już od sześciu lat.
– Tańczę w „Progresie” od 13 lat, a w samym spektaklu moim zadaniem jest odwzorowanie pewnej gwiazdy sceny muzycznej, ale nie zdradzę której – mówi Katarzyna Kogut. Oprócz tego, że tańczę to mam też pewną rolę do odegrania. “Hip hopowa podróż do przeszłości” to podróż, która ukształtowała teraźniejszość i będzie miała wpływ na przyszłość. W spektaklu powracamy do korzeni kultury hip hopu. Inspirując się wydarzeniami sprzed 45 lat, chcemy przybliżyć Hip-Hop, który nie jest tylko muzyką, lecz również tańcem, kulturą i stylem życia. Narodził się w najbiedniejszych blokowiskach nowojorskich gett. Z biegiem czasu stał się fenomenem, rozprzestrzeniając się na cały świat . Peace, love, unity and having fun – czyli pokój, miłość, jedność i dobra zabawa – to hasła, które z dumą nosimy i poprzez nasz taniec dzielimy się nimi ze wszystkimi. Hip hop dance, locking, popping, break dance, comercial, videoclip dance. Tymi stylami tanecznymi przeniesiemy publiczność w nasz artystyczny świat. Świat pasji, pracy, rozwoju, poszanowania historii.
W spektaklu występują młodzi artyści: – Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca choreografia Monika Pająk i Wojciech “WoCo” Krawczuk – Szkoły Tańca „Kosmos” z Białobrzegów, choreografia Kasia “Żabka” Miazga i Łukasz “Ufo” Łukomski – Szkoły Tańca „Progres” z Ostrowca Świętokrzyskiego, choreografia Klaudia Sadło, Edyta Wilk, Bartłomiej Łącki. Zapowiada się niezmiernie ciekawie.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od wtorku 22 listopada br. w recepcji OBK, tel. 41 247 64 19. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *